Blog

Metallica ‘göt’e geldi

Varlık sebepleri -hesapta- ana akıma eleştiri olan, yeraltından yükselen asi ve asil bir müzikal form olan metalin poplaşmasına tepki olarak doğan ancak günümüze gelindiğinde popun en dandik sembollerinden Lady Gaga ile sahne almaktan çekinmeyen Metallica’nın hal-i pür melali ibretlik.

lady-gaga-ass

İki göt yanağına heavy metal kültürünü satan ayyaş ve ihtiyar adamlar için geriye tek söz kalıyor: “Metallica göt’e geldi”…

Üslubumu sert bulabilirsiniz. Ama heavy metali “özel” yapan şeyin ana akım pop unsurlardan farklı bir tavır almaları olduğu gerçeğini yadsıyamazsınız.

lars

Özeleştirini ver Metallica!

Şaklabanlıklara son ver Metallica!

GÖTE GELDİN METALLICA!

Kendini yiyip bitirdin Metallica…

Comment: 1

  • Ragıp
    Cevapla 15 Şubat 2017 19:04

    Evet Metallica tam anlamıyla göte gelmiştir. Lady Gaga’nın götünü gördükten sonra gerçekten de Metallica’nın göte geldiğinin tespitini rahatlıkla yapabiliriz. Ama öte yandan göz önünde bulundurmamız gereken bir şey vardır ki göte gelmek var, göte gelmek var. Peki bu göte gelmek Lady Gaga’nınki gibi minyon vücuda eşlik eden tombul bir göt olduğunda, daha uzun daha ince, daha dar veya daha kalın götlere gelmekten farklı bir anlam kazanmakta olduğunu düşünebilir miyiz? Meseleyi şöyle ele alalım, Lady Gaga’nın götünü incelediğimiz takdirde, onun arkaya doğru çıkış yapan, yanlara doğru hafif bombeli, kaslı ama biraz spor yapmayınca yumuşayan bir göt niteliği taşıdığını kolaylıkla gözlemleyebiliyoruz. Böyle bir durumda Metallica’nın göte gelme hadisesinin kelime tabiriyle içi dolu bir anlam kazandığını da anlayabiliyoruz. Evet, saygın heavy metal topluluğu Metallica kelimenin tam anlamıyla göte gelmiş bulunmaktadır. Ama Lady Gaga hanımefendinin götü seyirlik açısından çok fena görünmediği için durumun Metallica’nın aleyhine olduğuna dair güçlü kanaatlerimiz henüz oluşmamaktadır. Saygılarımızı sunar, sitenizde başarılar dileriz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Right Menu Icon
%d blogcu bunu beğendi: