Filip Sümbülkaya’yı kaybettik

Yeni yıla girmeden birkaç saat evvel aldığımız kötü bir haber var… Türkiye Rock müziğinin duayenlerinden Filip Sümbülkaya ağabeyimizi kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Cenaze töreni ve ayin, 3 Ocak Salı Günü saat 14:00’de Şişli Rum Kilisesi’nde gerçekleştirilecektir.

Türk Rock müziğinin “Altın Yılları” olarak adlandırılan, 70’ler, 80’ler ve 90’lar arasındaki zaman diliminde, Türkiye’de Rock müziğin yeşermesinde emeği geçmiş, Türk Rock müziğinin kuruluşunda imzası olan, Türk Rock Müziğinin “Kurucu Babaları’ olarak adlandırılan duayen isimlerle birlikte aynı sahnelerde ve albümlerde çalmış, Cem Karaca ve Erkin Koray ile beraber çalmış, Bulutsuzluk Özlemi grubunun kuruluşunda yer alarak ilk dört albümünde bulunmuş, daha sonra Whiskey grubunun kuruluşunda yer alarak onlarla beraber çalmış bir perküsyon duayenidir Filip Sümbülkaya.

Sanatçı yaz başında Akciğer Kanserine yakalanmıştı. Hızlı şekilde kemoterapilere başladı, çok mücadele etti, hatta arada toparlıyor gibi oldu. Fakat ne yazık ki yılbaşı arifesinde sabah fenalaşarak Yoğun Bakıma kaldırıldı ve yılbaşından tam 5 saat evvel Filip abimiz yıldız tozuna dönüşme sürecine başladı.

Tüm rock camiamızın başı sağ olsun.

Kendisiyle sağlığında yaptığımız bir röportaj için:

Türk Rock Müziğinin duayenlerinden Filip Sümbülkaya ile bir röportaj

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın