2001 Yılından Bu Yana

DeliKasap

Rock n Roll Kültür Mecmuası

TARAYICI SİMGESİ

      DeliKasap, bir grup müzikseverin, gazetecinin, dağcının, rockçının, sporcunun, heavy-metal bağımlısının, punk-rockerın, gezginin ve huysuzun, varolan kültürel, siyasal ve sosyal iklimden memnun olmamaları sonucu 2001 yılında kuruldu.

      DeliKasap ekibi olarak, Rock’n’Roll, Karşı-Kültür, Mizah, Punk, Yeraltı Edebiyatı, Heavy Metal, Popüler Kültür Tarihi, Sinema&TV, Görsel Kültür ve İsyan içerikli yayımlarımızı ve etkinliklerimizi neredeyse 20 yıldır kesintisiz sürdürmek gibi bir deliliğe imza attık…

      Dijital ve fiziksel dergilerimizin yanı sıra, basılı ve e-kitaplar yayımlamak, yurt içi ve yurt dışında kültür yapımcılığı, filmler ve belgeseller hazırlamak ana iştigal alanlarımız.

      DeliKasap.org’un “amiral gemisi” olduğu mecralarımızda, aktif internet sitemiz, süreli yayınlarımız, bağımsız dergilerimiz ve sosyal medya araçlarımızla farklı, özgür ve yaratıcı yayıncılık faaliyetlerini hayata geçirmek gibi bir derdimiz var.

      DeliKasap, kültür endüstrisinin bağımsız kanallarını güçlendirmeyi hedefleyen bir platform. Eğlence sektörü ile sanat üreticileri arasında mekik dokumayı, gençler ve genç kalanlar ile eğlenceli işbirlikleri yapmayı ve anlamlı kültürel organizasyonları hayata geçirmeyi seviyoruz ve kafamıza uygun odaklar ile kalıcı birliktelikleri hedeflemekteyiz.

Zihin Açıklığı Enstitüsü’ne ait bir marka olan DeliKasap partneri firmamızın kurumsal bilgileri ise aşağıdaki gibidir

Delikasap Logo