Antalya’nın sıcağını Melodik-Death ile serinleten hasta grup: Grumpic Disease

Antalyalı “hasta metalciler” gruplarının adına dair bir açıklama yaparak Corona ile bir alakalarının olmadığını, “Grumpic Disease”in esasen “huysuz hastalık” diye çevrilmek ile beraber “grumpic” kelimesinin “grumpy” kelimesinin türetilmiş hali olduğunu, virüslerle mikroplarla çok alakası olmadığını belirterek içimizi ferahlattı: “Grubumuzu güvenle dinleyebilirsiniz.” GD elemanları, bu ismin veba, kanser, aids gibi ölümcül hastalıkları tanımlarken, grubun temasısın ve bakış açılarının kin, nefret, öfke, aç gözlülük gibi insanlığı yaralayan eğilimleri de hastalık olarak ele aldığını deklare etmekte. Hoş!

Bu ilginç metalcilere biraz daha derinlemesine bakılacak olursa, öne çıkan özelliklerine dair şu malumatlar faideli olacaktır:

Grubun başarılı maskotu Dr E.B.O.H.A bütün bu hastalıklara çare olacak olan veba doktoru suretindeki tanrıdır. Grup üyeleri onun ilk şahitleridir ve E.B.O.H.A’nın yer yüzündeki yansıması olarak bilinmektedirler. Müzikleri ile “Kadim Tedavi”yi insanlığa taşımak onların görevidir. E.B.O.H.A kelimesi grup üyelerinin isimlerinin kısaltması ile oluşturulmuştur Emre, Batu, Onur, Hakan, Ali… Logo olarak hem maskot hem de font tasarımı vokalist Onur Can Yıldırım tarafından üstlenilmiş. Bu deli abilerin grubunun diğer elemanları ise şu şekilde:

Emre Özdüzenciler – Lead Gitar
Batuhan Gezer – Bass
Hakan Sezer – Ritim Gitar
Ali Eren Gül – Bateri

“The Ancient Cure” albüm sürecine gelince; burada sazı grup elemanlarına teslim ediyoruz:

Kadro oturduktan sonra grup ilk singleları olan Everfall’u ile 5 Haziran 2018 de YouTube üzerinden yayınladı. Teklinin Kayıt/Miks/Masteringini Studio Felix üstlendi. Sonrasında Deprimoon Studios’un Kayıt / Miks / Mastering ve yayıncılığını üstlendiği albüm çalışmaları 2019 itibariyle başlamış oldu. Çalışmalar devam ederken 25 Mart 2020’de Illicit Syvlan teklisiyle beraber bonus parça olarak Scoundrels’ın da içerisinde bulunduğu Into the Sylvan EP si Gelecek olan albümün bir habercisi olarak Deprimoon Studios etiketiyle tüm önde gelen dijital platformlarda yayınladı.16 Ekim 2020 itibariyle de sonunda 2017 den beri planlanan ve son halini alan “The Ancient Cure” albümü Deprimoon Studios etiketi ile  dinleyicisiyle buluştu. Albümün kapağının line art tasarımı Kayra Akyıldız’a ait olup, renklendirme ve efekt ayarları Onur Can Yıldırım tarafından tamamlanmıştır. Albümde yer alan “Fernweh” adlı parçanın senfonik eşlikleri ise Şeyma Sever tarafından oluşturulmuştur. Albümün CD kopyalarının basımını Toxin Music üstlenmiş olup CDlere Toxin Music instagram hesabı @toxinmusic adresinden ulaşılıp sipariş verilebilir.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın