Delikasap Özel Haber: YAVUZ ÇETİN’İN GERÇEK TİRAJINI AÇIKLIYORUZ!

Türkiye blues ve rock aleminin en kalender, emekçi müzisyenlerinden biriydi Yavuz Çetin.

Bir “Blues ve Rock müzisyeni” olarak bu kadar “tanınıyor olmak” çok az müzisyene nasip olmuştur.

Hele ki adına festivaller düzenlenmesi, hınca hınç müzikseverlerin alanları Yavuz için doldurması onun “efsane” kategorisinde bir müzisyen olarak anılmasını gerektirir.

yavuz 1

İntihar ettikten sonra yüz binlerce insanın gözyaşı akıtması, toplumumuzdaki duyarlılığın ve vicdanın bir ispatı gibidir.

Bu kadar sevilen bir insanın kendi canına kıyması hayatın kötü bir şaka olduğunu düşündürür bize…

Peki bu müzisyen -bir rivayete göre geçim sıkıntısından- yaşamına kıymadan önce, çıkardığı İlk adlı albümle ne kadar insana ulaşmıştı?

ilk

Yavuz Çetin’in ölümüne kadar olan süreçteki iki yıllık bir zaman diliminde Raksotek Mağazasında çalışan müzik direktöründen Yavuz Çetin’in kaç albüm sattığını öğrendik, duyacağınız yanıt, dudaklarınızı uçuklatabilir…

yaaa

“İsmini açıklamak istemeyen” müzik direktörü, Ortaköy’deki Raksotek mağazasında Yavuz Çetin’in sağlığında albümünün hiç satmadığını, satışların müzisyenin ölümünden sonra başladığını açıkladı.

Hayır’lı cumalar.

Paylaş

Similar Posts

2 Comments

  1. Tamamen saçmalık. Sadece raksotekte mi satılıyormuş bu albüm ? Henüz satılık albümünün çıkmadığı lise dönemimde eğer kasette bir sıkıntı olursa diye ben Adana’dan gelip yedekli üç tane almıştım .

Bir yanıt yazın