madcap

Lego’ya basıp da ayağı acıyanların derdinden anlayan grup: The Madcap

Hayatı rock ‘n’ roll yaşamanın müzikal karşılığıdır belki de glam rock. En deliler onlardır, en şamatacılar da oradan çıkar, en hakikatli abilerimiz ve ablalarımızın glam redrisatından geçtiği malumdur ve -çok afedersiniz- bir hayli hıyar ağası da yine glam rock ekolünden çıkmıştır diyebiliriz. Ancak özellikle seksenli yıllarda heavy metalin dünya çapında popülerleşmesinde de glam rock akımının görece özgürlükçü ve delişmen tavırlarının büyük rol üstlendiği söylenebilir.

Filhakika; Türkiye topraklarında yeterince taban bulamamıştır glam rock ki bu da doğaldır. Coğrafyası kanla sulanan bir bölgede daha çok thrash, death metal ya da “ciddili hardrock” nispeten de olsa bir taban bulabilmiştir.

Lakin artık glam rockçılar “Biz de varız!” diyorlar… Madcap bu gruplardan biri.

Dünyanın yaşadığı acıları şimdiye kadar rock grupları anlattı da ne oldu?

Madcap biraz farklı konularda dertlenen bir grup; eh glamcidir ne yapsa yeridir:

Kırık cam üstünde çıplak ayak yürümek, acı biber yemek, aşk acısı çekmek ve niceleri… Ancak hiçbirinin boy ölçüşemeyeceği bir his, tüm zamanların en büyük acısı: “LEGO’ya basmak…”

The Madcap’in 19 Eylül’de, Arpej Yapım etiketiyle yayınladığı yeni tekli çalışması ‘Stepped On a LEGO’, LEGO ile oynarak büyüyen veya çocukları LEGO meraklısı olan herkesin çok yakından bildiği, LEGO’ya basmanın acısını anlatıyor.

Söz, müzik ve aranjesi The Madcap’in gitaristi Deniz Sayman’a ait olan ‘Stepped On A LEGO’, Mert Samur tarafından ÇSM Stüdyoları’nda kaydedildi. Okan Özen’in mixlediği şarkının mastering işlemi Masterdisk stüdyolarında, şef mühendis Scott Hull tarafından yapıldı, video klibin yönetmenliğini ise Coşkun Turgut üstlendi. Çekimler Alpha Ajans stüdyolarında gerçekleşti.

The Madcap, vokalde İzgi Gültekin, gitarda Deniz Sayman ve Emre Sarıgün, bas gitarda Erman Erkılınç ve davulda Faruk Şenel’den oluşuyor. Grubu dinledik, gayet rock ‘n’ roll, gayet lezzetli bir müzik icra ettiklerini söyleyebiliriz. Kliplerine bir göz atın diyoruz:

Medya İlişkileri & Booking & Menajerlik: Burcu Gorucuoglu www.themadcaprocks.com

Paylaş

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın