Türkiye’nin ilk “punk”ı, 42 sene sonra “yeni” bir plak çıkardı

Tünay Akdeniz ağabey, 42 sene sonra yeniden plaklandı.

Yıllar ve de yıllar önce yaptığı 45’lik plaklar uzun zamandır düşündüğü bu plak çalışması sonunda raflara girdi.

Zamanında ceketine punk rockerların rozetlerinin yanı sıra; aksesuar olarak dalak, ciğer ve but yerleştirip poz vererek, ülkede küçük çaplı bir infial yaratan Tünay Akdeniz, yerli rock müziğimizin yer altından bugüne ulaşan seslerinden birisi.

Albümün çıkması öncesi Delikasap’a şunları söylemişti:

“42 sene önce yaptığım 3 adet 45’lik plağımı (6 şarkım) uzun zamandır düşündüğüm bir mini LP’de toplama projem sonunda hayata geçiyor. Sevgili Murat Beşer’in aracılığı ile Almanya’da yaşayan sevgili Ercan Demirel’e ait Ironhand firması, 6 şarkımı bir mini LP halinde basımını yapıp tüm Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de satışa sunacak.
Kendisi ile her konuda anlaştık; plak kapağı eskizleri çalışması başladı ve plağım muhtemelen Temmuz 2017’de piyasa çıkacak. Sevgili Murat Beşer’e, Ercan Demirel’e, yıllar önce bu projem için bana destek veren Psikiyatri uzmanı Dr. Gökben Hızlı’ya ve kapakta kullanılacak karikatürüm için Özgür Nihat Çelik’e çok teşekkür ederim.”

Biz de Delikasap olarak yerli rock’n’roll dünyamız adına tüm emeği geçenlere teşekkür eder, Tünay ağabeyimize sağlık, mutluluk ve bol rock’n’roll dolu bir yaşam dileriz.

 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın