HELLFEST 2022 SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük metal festivallerinden Hellfest’te DeliKasap Ekibi olarak 2022’de de bu devasa metal etkinliğinin nabzını tutarak sizlere gelişmeleri an be an aktarmaya devam ediyoruz. Son güncellemeler ile;

The Wildhearts, Powerflo, Obituary, 3 Teeth, Belzebubs, Numenorean, Of Mice & Men, Justin(e), Legionof the Damned, Hatebreed ve Crowbar iptal oldu. Daha önce Faith No More ve Avenged Sevenfold iptalleri de duyurulmuştu.

Bu iptallerin yanı sıra eklenen gruplar;

  • Ana Sahneler: Gojira, A Day To Remember, Steve Vai, Skillet, Mammoth WVH, Ferocious Dog, The Last Internationale, Dead Heat, Fauxx, Titan, Stengah
  • Warzone: Comeback Kid, Sick Of It All, GBH, August Burns Red, Les Sherriff, Incendiary, Mordred
  • Valley: Jerry Cantrell, Monkey3, The Vintage Caravan
  • Altar: Obscura, Necrophobic, Memoriam, Hour of Penance, Fractal Universe
  • Temple: Sòlstafir, 1349, The Ruins of Beverast, Cân Bardd, Portrayal of Guilt, Lili Refrain

İki yıldır sahnelerini pandemi sebebiyle açamayan Hellfest’in bu yılki yedi günlük maratonunu dört gözle bekliyoruz. Bu yıl da sizlere daha fazla özel röportaj, kulis bilgisi, kafa sallayışı, kıç tekmeleyişi, kan, ter ve gözyaşı vaat ediyoruz.

Peki bu noktaya nasıl geldik, şu ana kadar olan notlarımızı tekrar hatırlayalım:

Adını Dibine Kadar Hak Eden Fest: HellFest

İki yıl ara verdikten sonra 2022 yılında 15. yılını kutlayacak olan Hellfest pandeminin acısını çıkartacak bir festival programı açıkladı. Metal bağımlısı bünyelere adeta “Kimse kusura bakmasın metali öldüremezsiniz, buna izin vermeyeceğiz” diye bağıran Frankofon metalciler ile yoldaşlık ve yarenlik yapmak adına Delikasap olarak yerimizi alacağımız 15. yıl kutlamalarında metal, punk, hardcore’un tüm alt kırılımları ile 7 sahnede 7 gün boyunca müzik susmayacak. Pandeminin etkilerinin yavaş yavaş uzaklaşmaya başladığı günlerde Hellfest tarafından açıklanan program herkesin gözlerini yuvasından çıkarttı. Üç ve dört günlük 2 ardışık programla toplamda 7 gün sürecek festival hakkında çok bir şey söylemeye gerek yok, afiş yukarıda kendini anlatıyor. 17-18-19 Haziran 2022 tarihlerinde aslında 2020 yılından sarkan 3 günlük festival gerçekleştirilecek olup bu kısmın biletleri halihazırda tükenmişti. 2022 yılı için özel 23-24-25-26 Haziran tarihlerinde yepyeni bir ilave yapılmış ve 3 günlük bir dinlenme sonrasında 4 gün daha eklenerek adeta yeni bir festival ile neredeyse 350 grubun üzerinde bir performansın izlenmesi mümkün olabilecek. DeliKasap mecmua olarak daha önce sizlere festival günlüğünü dergimizin sitesinde sunmuştuk; o günleri tekrar yad etmek adına buyrun:

https://www.delikasap.org/2018/07/11/scream-for-me-hellfest-je-taime-hellfest/

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın