Alternatif Rock’ın emektar grubu Deja-vu 20. yılını kutluyor

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Alternatif Rock sahnesinde 2000’li yıllar Türkiye’de bir hayli bereketli geçmişti. Gerek yumuşak tınılı pop-rock denemeleri gerekse de metal klasmanına girebilecek güçlü gruplar, Çilekeş’ten Duman’a Athena’dan Kurban’a sahnelerin tozunu attırmıştı. Döneme damga vuran gruplardan birisi de Deja-vu. Grup, müziğe başlayalı tam 20 yıl oldu. İşte yirminci yılın şerefine bir çok müzisyenin de katılacağı bir konser düzenleniyor Dorock XL adlı mekanda…

17 Ekim Perşembe akşamı gerçekleşecek bu etkinlikte Alex Tintaru, Ayşe Saran, Bilge Kosebalaban, Deniz Tuzcuoğlu, Fatih Erdemci, Murat Kaan Alptekin, Selçuk Abay, Selim Devirek, DJ OZZY, Özgür Can Öney ve Mavi Ekran’ın yanı sıra birçok sürpriz müzisyenin de konuk olarak katılımı bekleniyor…

Deja-vu’yu ise özellikle genç kuşak dinleyiciler için şöyle anlatabiliriz:

1999 Ekim ayında Ankara’da kurulan Deja-vu yerli ve yabancı şarkıları yorumlayarak işe başladı. Seneler içerisinde bir çok organizasyonda sahne aldılar. “KENDİN COŞ” şarkısıyla 9. Efes Dark Roxy Müzik Günlerine katıldı. Buradan birincilikle ayrılan grup adını geniş kitlelere ulaştırdı.
Deja-vu 27 Haziran 2005 tarihinde “Kendin Coş” albümünü çıkardı. Albümde Bilge Kösebalan (Direc-t) vokalde, Görkem Karabudak (Çilekeş, Bubituzak) violinde katkı sağlamıştır. “Kendin Coş” albümünde 4 şarkıya video klip çekti. Çıkış parçası “Kendin Coş” Dream Tv’de 4 hafta boyunca Top 10 listesinde 1. sırada kalırken, MTV World Chart Express’e girmeyi başardı.

Deja-vu, 2007 yılına kadar medyanın yanı sıra sayısız organizasyonlarda ve festivallerde boy göstermiştir. 2007 yılında “Aşk Nereye Kadar” teklisini çıkardı. Bu şarkıya Kasım 2007 yılında video klip çektiler. (Single internet üzerinden yayınlandı.)

2010 yılında “Sinir Ötesi Operasyon” albümünü çıkardılar. Yüksek tempolu, rock müziğe bağlama ve buziki tınılarının harmanlandığı bir albümle sevenleriyle 3 yıllık aradan sonra tekrardan buluştular. 2 şarkılarına video klip çektiler.

2015 yılında “Dünya Varmış” albümünü çıkardılar ve “Duydum ki Unutmuşsun” ve “Vardar Ovası” coverları beğeni gördü.

2018 yılında “MNYK” teklisini çıkardılar.

Grup kuruluşunun 20. Yılını kutlamaya hazırlanıyor. Uzun bir aradan sonra eski ruh ile tekrardan Deja-vu sahnelere dönüyor!

Grup üyeleri:
Cenk Sönmez (Vokal)
Metecan Mete (Bas Gitar)
Doğan Yılmaz (Bağlama)
Oğuzhan Gençtürk (Gitar)
Barış Durmuş (Davul)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın