And Justice For Art üzerine

Uzunca bir süre sonra tekrar herkese merhaba!
Sizlere bu kez Heavy Metal camiasındaki çok farklı bir girişimden bahsetmek istiyorum.
And Justice For Art şimdiye kadar yayınlanmış bütün Metal albümlerinin kapak çalışmalarını ve bu çalışmaların meydana geliş sürecini anlatan kapsamlı bir almanaktır.
Şimdilik 300 adet basım ile sınırlı tutulan bu almanak, önsözü efsane Max Cavalera (Sepultura, Soulfly, Cavalera Conspiracy) tarafından kaleme alınmış olup, 252 sayfa ve 421 görselden oluşmakta. 105 Metal grubu ile yapılan kapsamlı röportajlar, ve sonsözü Costin Chioreanu (Bloodway) tarafından kaleme alınmıştır.
Röportaj yapılan Metal grupları arasında Judas Priest, Black Sabbath üyeleri, Slayer, King Diamond, Morbid Angel, Amorphis, Metallica, Megadeth, Iron Maiden, Blind Guardian, Eclipse, At The Gates, Soulfly, Overkill, Opeth, Testament ve Triptykon (Celtic Frost), Carcass, Orphaned Land, Cannibal Corpse, Candlemass,  gibi gruplar bulunmakta. Yapılan röportajlarda Costin Chioreanu, Eliran Kantor, Travis Smith, Dan Seagrave, Valnoir, gibi sanatçılar bulunmakta.
Kitap şimdilik limitli edisyon olarak satışta, 300 adet basım ile sınırlı tutulmakta ve email ile kaydolarak sipariş verilmekte. Görsel olarak özenle hazırlanmış kitapta röportajlarda konu edilen bütün albümlerin eserlerinin orijinal ebatları baz alınarak basılmış kapak çalışmalarını bulmak mümkün. Samimiyetle dilerim ki ülkemizdeki çok önemli Metal gruplarının da bu projeden haber alarak, albümlerinin bu almanakta yer almaları konusunda bir iletişime geçmeleri Türk Metal camiasının yurtdışında duyulması için çok önemli bir adım olacaktır.
Daha fazla bilgi, iletişim ve sipariş için:
Adresini ziyaret edebilirsiniz.
Metal ile kalın!
Can Emed
DELİKASAP 666+2. SAYI BASILI VERSİYON ÇIKTI, SİPARİŞ İÇİN:
Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın