En seksi rockçı kadın hangisi?

Tüm zamanların en güzel rockçısı kim?

Punk, Heavy metal ve rock ‘n’ roll akımlarının başat ideolojisi ortak bir motto olan “sex & drugs & rock’n’roll” olarak gayrı-resmi kayıtlara geçmiş gibidir.

Peki bu sloganın “seksi” departmanını ele alacak olursak;

Gelmiş geçmiş en seksi rockçı kadın sizce hangisidir?

İşte gelmiş geçmiş en yürek hoplatıcısı yerli ve yabancı rocker kadınlardan “bağzıları”…

Not: (Klasik bir güzel metalci kadınlar seçkisi değildir, bu yüzden fazla laga luga yapmayınız.)

The Plasmatics’ten Wendy O. Williams

Punk ile metal arasında gidip gelen vahşi müziği, Lemmy Baba ile flörtü, sahnede en aşırılıkları sergilemesi ve akabinde hızlı bir hayat sonucunda Hak’kın rahmetine uğurladığımız büyük müzisyen Wendy hanım sahnede seksapelitesini az konuşturmazdı. Sert ve “kirli” kadınlardan hoşlananlar için.

PLAZ

Delain’den Johanna Charlotte Wessels

Hollanda’nın bu sütsü güzeli Senfonik-Metal’in tumturaklı gruplarından Delain’de hem mikrofonun başında hem de sözyazarı olarak müzikal kariyerine devam ediyor. Pek de cilveli hanım kızımız! (Etli butlu sevenler Wessels’i yakın takibe alsın)

johanna_charlotte_wessels_from_delain_by_cristina78-d5cgqo2

Epica’dan Simone Simons

Akça pakça tazeliği, çileksi pürüzsüzlüğü, kızıl kokusuyla Simone, “hastasıyım beyaz tenin” ekolüne haiz her delikanlı metalcinin rüyalarını vıcık vıcık süslüyor, hala (Gotik hassassiyeti yüksek olanlara hitap etmektedir).

simone11

Volvox’tan Şebnem Ferah

Bursa’nın kestanevari tatlısı Şebnem Ferah, her ne kadar “Rockçı Abla” kategorisinde değerlendirilse de nice yiğit Türk ve Kürt delikanlısının doksanlı yılların rüya alemlerinde “sevmeye hazır ve nazır” yıllar ve geceler geçirdiği yerli güzellerimizden…

Rock’ın babaannesi Tina Turner

Şimdilerde belki yaşlandı ama Tina Turner, Kara Afrika’nın vahşi seksiliğini yarım asırı aşkın bir süre boyunca rock’n’roll’a taşıdı.

Tina-Turner-Richard-Avedon

İtalyan kısrağı Cristina Scabbia

Heavy metalin eski kıtadaki seksapelite seviyesi yüksek temsilcilerinden Cristina ablamız (Lacuna Coil), cilveli, narin ve hassas bir ruha sahip.

christina_scabbia_by_streeaker

Arc Enemy’den Angela Gossow

Artık sahnelere veda etmiş olsa da Angela ablamızı bu listeye almazsak hepimizi Yüce Darwin’in kaba sakalı lanetleyebilir endişesiyle saygıyla ona da yer açıyoruz…

(Göbüşün öpülesiliğine odaklandınız değil mi, sizi gidi hınzırlar sizi…)

angel

Jefferson Airplane’den Grace Slick

Sonradan aşırı alkol ve sentetik uyuşturucu kullanımı hasebiyle birazcık şeklini şemalini bozsa da 60’lar-70’ler dönemleri arasındaki haliyle Grace Slick hanımefendiyi listemize konuk ediyoruz (“O hülyâlı bakışlarına, o kaliteli marijuana kokan kabarık saçlarına kurban olam” dediğinizi duyar gibiyiz).

grace

Aylin Aslım

Yerli rock’ın öfkeli kadını Aylin Aslım, isyankar tavırları, eskimeyen sahne duruşuyla listemize girmeye hak kazandı.

aylinnn-aslim

Candace Kucsulain

Her ne kadar pehlivansı bir tabiata sahip olsa da Walls Of Jericho grubunun süper-hareketli vokalisti Candace ablamızı bu listeye dahil etmemek düşünülemezdi. Candace ablamızın tek kusuru proteyin tozu tüketiminde işin dozajını biraz kaçırmış olması. Aman, steroit falan kullanmasın da… Doğu Alman haltercisi gibi dolaşır sonra hafazanallah!

candace-kucsulain--i86963

Lita Ford

The Runaways ile punk bebesi olarak başladığı kariyerini heavy metal kraliçesi olarak nihayetlendirdi. Her ne kadar ben en çok seksenli yıllardaki femme-fatale halini en seksi bulsam da The Runaways’deki diri popolu efsanevi pozu unutulmazlar arasındadır.

(Popolardaki imzalardan Joan Jett ile Lita Ford’u karıştırmayacağınızı düşünüyoruz)

rannn

Bonus: Grace Jones

Kategoriler-üstü seksi Grace Jones ablamız da “çikolatalı tatlı” niyetine listemizin bonus sürprizi olsun.

grayyyzz

Listemizi incelediniz… Peki sizce tüm zamanların en seksi rock kadını hangisi?

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın