Hayat devam ediyor; % Yüz Metal Festivali de!

Geçen yıl sert rock ve metal camiasına heavy metalin coşkusunu dibine kadar yaşatan %100 Metal Fest, dünyanın ve ülkenin tüm lanet gidişatına rağmen heavy metal kararlılığının bir göstergesi olarak “Show Must Go On” diyor.

IŞİD canilerinin hayatlarımıza kast eden çirkinliğine rock müziğin koyu kanadının güzelliğiyle cevap vermeye niyetli olan festival yönetimi, terör gerekçesiyle festivale katılmaktan cayan bazı grupların yerine yeni gruplar ikame etmekte geç kalmadı…

Vera Müzik’ten yapılan açıklama şöyle:

“Üzülerek bildiririz ki Paradise Lost ve Insomnium, Atatürk Havalimanı saldırısı sonrası %100 Metal Fest: Headbangers’ Weekend’de sahne almama kararı aldılar. Bu iki grubun yerine festivalde çıkacak isimler ise ancak dün gece netleşti.

%100 Metal Fest Headbangers’ Weekend’in 4. Yılında Kalmah, Orphaned Land ve Haggard’ın sahne alacağını açıklamaktansa mutluluk duyuyoruz. Festivalin diğer isimleri olan Testament, Abbath ve Eluveitie ise festival performanslarını planlanan şekilde gerçekleştirecekler.

Bu süreçte iptal talebi aldığımız grupların kararlarını değiştirebilmek için sunabileceğimiz tüm imkanları kendilerine önerdik fakat Paradise Lost ve Insomnium festivalde sahne alamayacaklarını tekrarladılar. Daha önce açıklanan Testament, Abbath, Eluveitie ve festival kadrosuna yeni eklenen Kalmah, Orphaned Land ve Haggard’ın mevcut durumda Türkiye’de sahne alacak almaktan her hangi bir rahatsızlıkları bulunmuyor ve bu zor zamanda Türk fanlarıyla bir araya gelmek için oldukça Mutlu ve sabırsızlar.

Bunun yanında biletlerini iade etmek isteyen müşterilerimiz 21 Temmuz’a kadar biletlerini temin ettikleri noktalardan iade edebilirler.

Sadık müzikseverlerle yılın en sert festivalinde görüşmek üzere.”

Biz de Delikasap olarak, bu kanlı zamanlarda kültür ve sanata sarılmaktan başka tutunabileceğimiz çok fazla dal kalmadığını söylüyor ve konserlere, tiyatrolara, sinemalara gidip kitaplar okumaktan asla vazgeçmemeyi öneriyoruz…

metal fest

Paylaş

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın