HER ALANDA GÖRÜLEN ÇÜRÜME ROCK KONSERLERİNE DE SİRAYET ETTİ METALİ BİLE KOROZYONA UĞRATTI

Bir ülkenin devlet aygıtından bürokrasinin en kılcal damarlarına kadar toplumsal yapısındaki çürüme ve yozlaşmalar giderek olağan hale gelmeye başlamışsa kültür ve sanat da bu çürüme ve yozlaşmadan payını alır. Buna hiçbir şüphe yoktur.

Özellikle 2024 yılının henüz başında zirveye çıkan “heavy metal konserlerinde karaborsa tartışmaları”, kara para aklama, dolandırıcılık, madrabazlık gibi konuların rock müzik tutkunları arasında giderek artan bir tonda konuşuluyor olması bir dramdır, trajedidir, kepazeliktir. Çürüme, bizim mahalleye de sonunda kazmayı vurmuş, ta dibimize kadar yanaşmıştır. En asil duyguların kültürü rock’n’roll akımı, Türkiye’de daha önce hiç olmadığı kadar büyük bir tehditle karşı karşıyadır: “Onlara benzemek.”

Memleketin özellikle yönetim kademelerinde belirginleşen bu çürüme ve yozlaşma, son yıllarda toplumun geniş kitlelerine de bulaşmış, bu durum iş hayatı, siyaset, eğitim derken sadece rock ve metal müziğin değil tüm kültür ve sanat akımlarının da gelişmesini olumsuz yönde etkilemiştir; yozlaşma virüsü toplumun tüm hücrelerine iyiden iyiye sinmiştir.

Bir rock konserine fahiş fiyatlarla bilet kesmek, rockçıları
karaborsaya mecbur etmek kabul edilemez.

DeliKasap Dergi olarak müzikseverleri bu çürüme tehlikelerine karşı dikkatli olmaya çağırıyor, şüpheli bilet satışları konusunda gaza gelmemelerini tavsiye ediyoruz.

Rock kültürünün hep özel ve güzel kalması ve hepsinden önemlisi “Onlara Benzememek İçin” tavrımızı koyalım.

Biletlerimizi “normal” fiyatlarla almamız Alicengiz oyunlarıyla engelleniyorsa gerekirse konserleri dışarıdan dinleyelim ama yine de mafyaya, uğursuza, hırsıza paramızı kaptırmayalım.

Organizatör arkadaşları da konuyla ilgili daha hassas davranmaya ve metal hayranlarının seslerine daha fazla kulak vermeye davet ediyoruz.

Sevgilerimizle

DeliKasap Rock’N’Roll Kültürü Mecmuası

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın