İç Ege’den Türkçe Rock’ın Zirvesine Uzun Yürüyüş: Necati ve Saykolar

Müziğin iyileştirici gücüne inanan “Dengizli” kökenli bir topluluk Necati ve Saykolar. Anadolu Rock Aid Projesi bağlamında yakından tanıma fırsatı bulduğumuz grubun kaptanı Necati “pandemi döneminde heybelerini bir hayli doldurduklarını” ve önümüzdeki dönemlerde biriktirdikleri bu güzel enerjiyi daha fazla rock seyircisi ile buluşturmayı istediklerini DeliKasap’a açıkladı.

Uzunca bir dönem birlikte müzik üretiyor olmanın avantajlarını müziklerine başarıyla yansıtan grup, “performans” kavramının hakkını veren topluluklardan.

“Anadolu Rock Aid gibi dayanışmayı ve güzellikleri temsil eden platformlarla işbirliklerini sürdüreceklerini” bildiren grup üyeleri “Gerçek bir canlı performans grubu” olduklarının altını çizerken bu lafların sadece sözde kalmadığını konserlerine iştirak eden herkese başarıyla ispatlıyor…

Bana göre tevazü abidesi olan Necati ve  Saykolar yeri gelince gırgır kavramının dibini de yaşıyor ve yaşatıyor. Bakın Varil Fest’te nasıl matraklar ve bizim de çok sevdiğimiz Hayko ile ilginç bir enstantenelerini hep beraber izleyelim “Ölümüne Kankalar”ın:

Necati ve Saykolar’ı benzerlerinden ayıran en büyük özellikleri de bu; konserler esnasında en az seyirci kadar eğleniyor ve pozitif enerjilerini karşılıklı, etkileşimli bir biçimde müzikseverlerle paylaşıyorlar ve bu motivasyonun verdiği enerji ile müthiş bir yürüyüşle zirveye tırmanıyorlar…

Grubun front-man’i Necati, mütevazı kişiliği ve içtenliği ile de yeni nesil müzisyenlere örnek bir “rock’n’roll kişiliği” ortaya seriyor:

https://www.instagram.com/p/CPoVScDAHcf/?utm_medium=copy_link

Yolları açık olsun, İç Egeli yoldaşlarımızın…

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın