LGBT-Q Onur yürüyüşünü destekliyoruz

Türkiye, ikiyüzlü-muhafazakarlık konusunda dünya lideri bir memleket. Orta Anadolu’da eşşek ile cinsi-münasebete giren sayısı ile buralarda muhafazakar, dinci partilere oy atanlar arasında doğru orantılı bir ilişki mevcuttur.

Hal böyleyken kendilerine Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Travesti ve Queer diyen insanları dürüst buluyor ve başkalarına zarar vermeyen bu bireylerin Onur Yürüyüşü’nü destekliyoruz.

Üstelik namusun apış-arasında değil, beyinde olduğunu düşünen bir rock’n’roll kültürü mecmuası olarak, Delikasap’ın sizlere hazırladığı LGBT-Q rock, metal ve punk grupları seçkisi ile “Ayol, bırakınız yürüsünler” diyoruz.

Farklı cinsel yönelimdeki heavy metal, rock ve punk gruplarından bazılarının seslendirdiği nadide şarkıları da sizlere aşağıda sunuyoruz.

Sertten yumuşağa dinliyoruz:

Transseksüel: Life Of Agony

Crossover metal punk’ın hakikatli gruplarından LOA vokalisti Keith Caputo abimiz, kadınlardan cinsel olarak hoşlaşmadığına kani oldu ve yıllar sonra Mina Caputo haline geldi. Bize de saygı duymak düştü. Biz “abi” halini sizlere sunalım, abla halini de merak edenler araştırsın bulsun ayol (kıps).

Lezbiyen: Skunk Anansie

Çikolata renkli solistleri Skin (Deborah Anne Dyer) ise, Mina ablasının tam tersine “pipi” sevmiyor ama ikisi de birbirlerini kınamıyorlar. O zaman bize ne oluyor ulen?! Üstelik, enfes bir müzik yapıyorlar.

Queer: Queen

Queen, rock aleminde açık açık “hemcinssever” olduğunu deklare eden ilk vokalist Freddie Mercury ile hepimizin sevgilisi haline gelmiştir. Bir gay atasözü der ki: “Freddie Mercury’nin askerleriyiz!”

Biseksüel: David Bowie

Başka bir gezegenden tuhaf bir adam olan sevgideğer abimiz David Bowie, -çok afedersiniz- uçanı kaçanı affetmeyen, kadın erkek ayırmayan bir sıfata sahipti. Her ne kadar hayatının ileri dönemlerinde heteroseksüel bir hayat tarzına gark olduysa da (Çukulata renkli manken İman hanımefendi ile dünya evine girdi) biseksüellik müessesesinin tacını ona vermekte bir beis görmüyoruz.

Gey: George Michael

Rock ve metal klasmanının dışında olsa da George Michael abimizi seviyor, sayıyoruz. Üstelik hala vefatına inanamıyoruz. Careless Whisper’ı dinleyip de “ayol ne güzel bir şarkı bu” demeyen lubunya var mıdır? Klipte her ne kadar straigh gibi rol yapsa da vefatından önce eşcinselliği -biraz nahoş bir şekilde de olsa- kamuoyuna duyurulmuş oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=T_60B81uAyo

Her ne kadar “bağzı eşcinseller” ibne yakıştırmasını sahiplense de, biraz hariçten gazel okumak gibi olacak ama biz bu sıfatın kullanılmasını münasip bulmuyoruz. Tabi ki “herkeşin hayatına kimşe karışamaj” ve fakat bu konuda muhafazakar davranıyoruz sanırım. Gene de senede 1 kere Onur Yürüyüşü hatrına bonus olarak bu kategoride de bir sanatçımıza yer verelim:

İbne: Judas Priest

Heavy metal aleminin 1 numaralı sevimli ibnesi Rob Halford abimiz, bu özel performansı için Delikasap okurlarının karşısında…

Pride, kutlu olsun!

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın