Milli Jimnastikçimiz Tutya Yılmaz, güzellikten anlamayan salaklara seslendi

Oturduğu koltuktan tuvalete gitmeye bile üşenen akıl fukarası kabızlar, güzellik ve estetikten zerre nasiplenmemiş aylak ruhlu zibidiler şüphesiz ki tüm dünyada bolca mevcuttur. Tabii ki ülkemizde de bolca bu faydasız vatandaşlardan bulunmaktadır. İşte bu kafası ile -çok afedersiniz- poposu yer değiştirmiş aklı evvellerden biri de başarılı jimnastikçimiz Tutya Yılmaz’ın moralini bozmuş; neymiş, sporcumuz “kaslıymış”, hatta Tutya’ya yakıştırdığı tabir: “Kas yığını.”

Öncelikle, antik Yunan’dan bu yana “Güzel” tabirinin bedenen ve ruhen kendisini geliştirmiş insanlara yakıştırıldığından, spor ve özellikle jimnastik yapan insan bedeninin en güzel beden olduğundan ve felsefi olarak güzel kelimesinin anlamından bile bihaber bu zevzek arkadaşlara normalde gülüp geçmesi gereken Tutya arkadaşımızın üzüldüğüne şahit olunca bu yazıyı hazırladığımızı söylemeliyiz. Önce, Tutya’nın açıklamalarına bir göz atalım, sonra da mesajımızı verelim:

“Bir genç kız olarak söylemek istediğim bazı şeyler var. Ben bir sporcuyum ve yaptığım spor gereği vücudum normal bir bireye göre daha kaslı! Bu, zaman zaman benim de takıldığım bir konu; hatta fazla kaslı çıktığım birçok kareyi de koymuyorum. Bugün bu fotoğrafı paylaşmadan önce, çok kaslı durduğumu düşündüm ve fotoğrafı ne kadar sevsem de paylaşmaktan çekindim. Çok sevdiğim ve fikrine güvendiğim birkaç kişiye fotoğrafı attım ve yorumlarını sordum. Çünkü her ne kadar takmıyorum bu tür yorumları desem de zaman zaman insanın kalbini kırılıyor, çünkü nihayetinde ben de bir insanım… Sonra bir karar aldım ve bundan sonra kim ne derse desin kafama takmayacağım. Bu kendime verdiğim değerli bir söz. Çünkü ben buyum ve ben kendimi bu halimle seviyorum. Senin “Kas Yığını” dediğin şey benim 16 yıllık emeğim, gözyaşım, döktüğüm ter, harcadığım emek, kaçırdığım mezuniyetim ve yazamadığım bir dünya şey… Senin “Kas Yığını” diyerek küçümsemeye çalıştığın şey benim başarı hikayem… Kimin ne dediği, vücudum hakkında ne düşündüğü umrumda değil. Çünkü kendimi seviyorum, kendime ve emeğime saygı duyuyorum. Bunu buraya yazıyorum, çünkü beni örnek alan çok sayıda insan var. Ve onlara öz güvenin, kendini sevmenin, “elalemi” takmamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istedim. Kendinizi sevin arkadaşlar, çünkü kendini seven herkesi, her şeyi sever…”

Sevgili Tutya… Güzellikten ve insanlıktan anlamayan salaklara laf anlatma çabanı saygıyla karşılıyoruz. Ama lütfen, bunu yapma. Tıpkı bu güzel fotoğrafındaki gibi, gül ve geç…

Sevgilerimizle

DeliKasap.Org Ekibi

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın