Özgür Özkan’ın Pentagram kehaneti tutmadı

Soul Sacrifice, Murder King, Ascreous, Hayko Cepkin gibi sayısız rock / metal gruplarına emek vermiş başarılı müzisyen Özgür Özkan, yıllar önce Pentagram grubunun “yeni” vokalistine dair bir öngörüde bulunmuştu.

(Haber: Delikasap Haber Ajansı, Mahmut Saral)

“Gökalp Ergen’in 5 yıl daha Pentagram’da kalacağını düşünmüyorum” şeklindeki kehanetinin üzerinden 5 yılı aşkın zaman geçti ve Özgür Özkan’ın kehaneti boşa düşmüş oldu.

Aynı zamanda eski bir Delikasap yazarı da olan Özkan’ın, videonun sonunda “…Bu arada tekrar Delikasap’a yazacağım” demesinin üstünden ise tam 7 yıl geçti.

Hala yazıyı bekliyoruz.

Ama bir kehanet de bizden:

“Özgür Özkan’ın o yazıyı yollayabileceğini sanmıyoruz…”

Şaka bir yana; seni seviyoruz Özgür Özkan, seni seviyoruz Gökalp Ergen ve Türkiye’de rock müziğin gelişmesi için emek harcayan tüm diğer isimler…

Hep varolun!

Gökalp Ergen’e kehanetin tutmamasına dair yorumunu sorduk.

Sigarasından bir nefes çekti ve şöyle dedi: “Olur öyle…”

Paylaş

Similar Posts

2 Comments

  1. Yalnız son kısımda söylediği akşam metalcilik oynamak lafı çok salakça, zaten bu türü ilk çıkartan adamlar da akşama kadar fabrikalarda çalışmıyor muydu? Türkiye’de ise cebinde ekipman alacak kadar para olan zengin bebeleri icra etti genelde bu müziği(tanıdığım albüm çıkartmış müzisyenlerden aile refah seviyesi düşük olan adam görmedim, varsa ahan da biz buradayız diyebilir kırılmaca yok), İstanbul’da vs vs bunu yaparsın, gel de Anadolu’nun ortasında yap müziğini sıkıyorsa, Ankara’dan daha doğuya geçmemiş birinin böyle atıp tutması oldukça salakça. Biz bir öğrenci, iki sanayi çalışanı, bir beyaz yaka olarak https://www.youtube.com/watch?v=BgnIxsti2PU buradaki gibi işlere imza attık,kayıtlarımızı kendimiz yaptık(kayıtlar da sıfır imkânlar ile onboard ses kartlı bir pc de yapıldı yıllar önce)parasızlıktan bu kadarını yapabildik, ekipman,para,zaman olsaydı siz düşünün…

  2. Son kısımda ayıbın ağababasını etmiş metalcilik oynayan çalışan kitle diye vs. Herkes şımarık zengin bebesi değil ki ya da İstanbul gibi avam kamarası sayılacak bir noktada yaşamıyor ki takılsın böyle , gel de Anadolu’da icra et o müziği,biz 2 sanayi çalışanı, bir beyaz yaka bir öğrenci kadrosuyla yıllar önce onboard ses kartından kayıt alıp https://www.youtube.com/watch?v=BgnIxsti2PU bu kadarını yapabildik, karın tokluğu denemeyecek meblağlara gerekirse cebimizden para verip küçük-büyük 20 kadar konser verebildik ve tek kuruş kazanmadık bu işten. Bundan da geçtim ilk çıkan gruplar sadece müzikten mi para kazanıyordu ya da akşama kadar sanayide çalışıp sonra akşam müzik mi yaparak çıkarttılar bunu. Bizim ülkedekiler zaten sadece bu müzik işinden para kazanmaya çalıştığı için yok olmadı mı? Yahu zaten yapılan tür underground türlerden ve popülaritesi zaten yok neyin tatavasını yapıyorsun?

Bir yanıt yazın