Pislick Kedi’den Anlamlı Video: “Yük Treni”

Bazı gruplar vardır ki onlar ile ruh yoldaşlığını hissetmeden yapamazsınız. Pislick Kedi de böyle gruplardan. Yayınladıkları son teklileri Yük Treni’ne çektikleri video klip, tüyleri diken diken eden teması, rock’n’roll ruhuna cuk oturacak isyankâr havası ile takdiri hak ediyor. Önce, bu güzel şarkıya bir kulak verelim:

Pislick Kedi yaşadığımız haksızlıkları yok sayan, sadece vur patlasın çal oynasın tipinde gamsız rockçılığı reddeden bir grup. Grup üyesi Gökhan, saçmasapan gündemler silsilesinin bu ülkenin tüm güzel insanlarında yarattığı travmalara karşı “rock ve heavy metal sanatı” yolu ile demokratik protestosunu şu sözlerle dışa vuruyor: “Son dönemde ardı arkası kesilmeyen kötülükleri, üstümüze gelen bir yük treni olarak anlamlandırdım. Ve bu olayların bizlerde yarattığı derin yaralara, içinden çıkamadığımız bunalımlara dikkat çekmek istedim.”
Hard ‘N Heavy soundunun seksi ağırlığı ile Seattle’ın uzlaşmaz protest tavrının harmanlandığı şarkı, gerek sözleri gerekse de müzikalitesi ile, rock, metal ve punk’ın ivme kazandığı güzel şehrimiz İzmir’de “isyan” duygusunun içten içe nasıl da kaynadığının sinyallerini bizlere aktarıyor…

Grubun bu lezzetli şarkısına eşlik eden eğlenceli videosuna ve tüm mutfak ekibine dair künye ise şu şekilde oluşmakta:.

Author / Söz: Gökhan Pislickkedi
Composer / Müzik: Gökhan Pislickkedi
Aranje: Gökhan Pislickkedi

Video:
Proje: Gökhan Pislickkedi
Senaryo / Sanat Yönetmeni / Yapım Tasarım: Gökhan Pislickkedi
Yönetmen / Kamera / Montaj / Prodüksiyon: Burak Alanyalı
Kamera 2 / Işık / Set amiri: Uğur Uygun
Işık / Yapım destek: Emrah Tekşan
Photoshop / Foley: Durul Varol

Kayıt
Vokal: Berke Berkay Özen
Elektrik Gitarlar / Geri Vokal: Gökhan Pislickkedi
Bas gitar / Geri vokal / Synth: Durul Varol
Davul: Emre Ercan
Piano: Birey Bilen

Pislick Kedi’nin düzene başkaldıran duruşu tüm müzisyenlere örnek olacak bir cesareti de içeriyor. Geçtiğimiz aylarda #Susamam diyerek Türkiye gündemine adeta sert bir şaplak atan rap müzisyenlerimiz gibi rock gruplarımız da boyun eğmeyeceklerinin, sığdırılmak istenen deli gömleğini parçalayarak atma iradesini göstereceklerinin işaretlerini taşıyor.

***

Yerli & Yabancı Rock, Metal ve Punk Devleri İle Çok Özel Röportajların da Olduğu DeliKasap Dergi 666+1. Sayı’yı Yayınladık. Dergimizi Edinmek, Eski Sayılarımıza, Koleksiyon Baskılarımıza Ulaşmak, Dergimize Abone Olmak İsterseniz, Aşağıdaki Linki de Kurcalayabilirsiniz…

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın