Punk gibi yaşadı, punk gibi öldü. Elveda CMUK Hikmet

Onlar, “cumartesi punkları” değillerdi.

Moda olsun diye saçları mohikan yapılmamıştı.

Sistemi reddeden bu çocuklar, hakikaten de asi birer sokak serserisi, kirli stilli, başıbozuk ve punk rock’ın en organik hali gibiydiler.

Kendilerine “milliyetçi ülkücü” diyen sapkınların sadece görüntülerinden dolayı sokakta onlara pusu kurmaları, doksanlı yılların başında heavy metal, punk ve rock kültürüne haiz bir çok genç insan için normal bir vakaydı.

Ancak CMUK grubu elemanlarına ülkücüler satırlarla saldırdılar.

Saçma sapan bir lümpenler güruhunun bu vahşi saldırısı sonucu ölüm tehlikesi atlatmaları sokaklardan evlerine çekilmelerine yol açmıştı.

Belki de MHP’nin ülkü ocaklarının bu ahmakça saldırısı, Türkiye’de alternatif müziği daha doğmadan bitirmişti. Yine de yeni nesil bazı gruplara esin kaynağı olmayı başarmışlardı.

Bütün bir punk kuşağı, zamanla uyuşturucu, toplum baskısı, intihar vb sebeplerle yavaş yavaş ölmeye başladılar. Tabi ki CMUK üyeleri, bir punk komünitesi gibi aslında birbirine bağlı bu ayrıksı çetenin üyeleri olarak bu ölüm dalgasından nasiplenmeden edemediler.

CMUK, Türkiye’nin ilk sokak-punk grubuydu ve kurucu üyelerinden biri de Hikmet Erdem Aydınsoy’du. O, şaşırtıcı bir biçimde “bir punk rocker için” iyi gidiyor gibiydi, sağlıklı görünüyor, iyi kötü sosyal hayata katılıyordu.

Ancak adeta punk rockerların kaderi misali ölüm onu da yakaladı.

Hikmet de diğer arkadaşları Timur, Sinan gibi genç yaşta hayata gözlerini kapadı.

Eski arkadaşlarından Berkin Atayman dostumuza göre o, kamikaze yapar gibi yaşıyordu zaten.

Hikmet Erdem Aydınsoy, “gırtlak varisi”nde bir kanama sonucu yaşama veda etti.

Punk gibi yaşadı, punk gibi öldü.

Tüm diğer sokak-punk rock kuşağı gibi.

Ruhları şad olsun!

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın