Sene 2019 – TOM JONES HALA PARLIYOR

Tom Jones’u tabii ki tanıyorsunuz.
 
1965’den itibaren müzik piyasasında kendisini göstermeye başlayan genç adam, o andan itibaren sahneler, tv şov’ları, albümler vs ile 50 seneyi aşkın müthiş bir kariyere imza atan,yaşayan en özel isimlerden birisi.
 
O bir Galli. Zaten lakabı’da “Galler Kaplanı”. Fakat ironik bir şekilde İngiliz müzik kültüründen daha fazla ABD’ye yakın oldu. Vegas sahnelerinin vazgeçilmezi olmakla kalmadı, Elvis Presley ile beraber bu piyasada nadir görülecek bir dostluklardan birini oluşturdular.
 
Neyse, gelelim günümüze…
 
Müzik yolculuğuna 60’larda başlayıp hala çok aktif olmayı başarabilen kaç efsanemiz kaldı ki? Tom Jones gururla adını söyleyeceğimiz ilk isim.
Sesi ile, fiziği ile, kadınları kışkırtan seksapeli ve güçlü sahnesi ile Tom Jones müthiş bir şov ve sahne yıldızıydı. Hala öyle…
Tom Jones şu anda 78 yaşında. Hala konserler veriyor, hala albüm çıkartıyor.
 
2012 senesinden beri BBC’de The Voice isimli müzik yetenek programında jüri üyeliği yapıyordu, bi ara kadrodan çıktı ama program BBC’den ITV’ye geçince Tom Jones kadroya geri döndü. Program izleyicilerinin de kadroya dönmesi için büyük baskısı oldu tabii…
2012 senesindeki İstanbul konserine gitmiştim. O yaştaki performansına bayılmıştım.
İtiraf etmek gerekir ki, bir çok büyük müzisyenin 70’li yaşlardaki performansları biraz da ismine olan saygı ve “ölmeden canlı dinleyelim” güdüsü ile dinlenir.
Sahne performansları ilerlemiş yaşlarına bağlı olarak zayıf olur ama Galler Kaplanı öyle değildi, 72 yaşında hala çok dinamikti, sesi kusursuzdu. O konserden bugüne 6 seneden fazla zaman geçti ama kendisi takip ettiğim kadarıyla hala çok çok iyi bir sese sahip ve performansı başarılı.
Seneler boyu sahnelerde olmasını, albüm yapmasını dileyeceğimiz en büyük isimlerden birisi o, ümit edelim ki her zaman sağlıklı kalsın ve o eşsiz sesi ile “Sex Bomb, Delilah, Love Me Tonight” söylemeye devam etsin…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mete BUYURAN
(Oldies DJ METE)

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın