Soykırım karşıtı Ermeni müzisyen Serj Tankian: “Türklere karşı değilim”

Başrollerinde Christian Bale, Charlotte Le Bon ve Oscar Isaac’ın yeraldığı ve “Osmanlı İmparatorluğu’na keskin bir eleştirel bakış açısı içeren” uzun metrajlı sinema filmi The Promise’ın müziklerine imza atan System Of A Down vokalisti Serj Tankian, “Bu filmin bir parçası olmayı önemsiyorum; zira filmin müziklerini hazırlarken büyükannem ve büyükbabamın çektiği acıları içimde hissettim” dedi.

Sanıldığının aksine “Türklere değil soykırımlara karşı” olduğunu dile getiren Tankian, aynı zamanda ilginç politik görüşlere de sahip.

“İki yüzlü demokrasi yerine babacan bir diktatörü yeğlerim” diyen Ermeni müzisyen, System Of A Down’ın yanı sıra solo albümlere de imza atmaya devam ediyor.

Serj Tankian, System Of A Down grubunda bir sıkıntı olduğu iddialarını ise reddediyor:

“SOAD benim ailem gibi, hepimizin ayrı ayrı solo çalışmaları olduğu gibi şimdi de Avrupa’yı turluyoruz çünkü biz birbirimizden asla kopamayız. Tabi artık biraz daha yaşlı ve daha şişmanız ama müziğimize duyduğumuz heyecan değişmedi” diyerek System Of A Down cephesinde bir sorun olmadığını vurguluyor.

Her ne kadar “Müziğimize duyduğumuz heyecan değişmedi” deseler de konserlerini canlı izleyen arkadaşlarımız grubun enerjisinden çok şey yitirdiğini gözlemliyor. Biz de Delikasap tayfası olarak bu yıl SOAD’ı Hellfest’te canlı izleyerek görüşlerimizi sizlerle paylaşacağız.

Aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğunun son demlerini konu eden The Promise adlı bu filmi de izleyerek görüşlerimizi sizlere aktaracağız. Ermeni kırımını konu edinen bu filmin ülkemizde vizyona girip girmeyeceği şimdilik belirsiz.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın