TEOMAN’A AÇIK MEKTUP

Sevgili Teoman ;

Bu satırları yeni albümün Gecenin Sonuna Yolculuğu dinledikten sonra yazmaya karar verdim. Tabi öncelikle yeni albümünün hayırlı olmasını diliyorum fakat bu albümden yola çıkarak bir müzisyen, bir müziksever ve bir Teoman sever olarak bazı noktaları açık açık belirtme ihtiyacı hissettim.

Yeni albümünün tamamını dinlediğimde hikaye anlatıcısı olarak karşımıza çıktığını, karamsar bir hava yansıttığını, mikrofonun tabiri caizse ağzının içindeymiş gibi ‘’bunalım’’ bir vokal ile loop’a alınmış birkaç akor dizisinin üzerine sayfalar dolusu söz okunan bir şiir albümü havası yansıttığını düşünüyorum belki de amacın budur bir şey diyemem. Fakat benim şahsen sormak istediğim ve cevap beklediğim soru şudur:

Müzik neden bu kadar arka planda?

Ben kariyerinin en iyi albümünün hala yapmış olduğun ilk albüm olduğunu düşünüyorum. İnanılmaz bir albüm. Besteler sözler ve ekip şampiyonlar ligi gibi… Yavuz Çetin’den Serdar Öztop’a, Şebnem Ferah’tan Alper Erinç’e… Ardından Volkan Başaran ile yaptığın ve bence prodüksiyon olarak da bir başyapıt olan albüm ve muhteşem ekip: Volkan Başaran, Tarkan Gözübüyük, Burak Gürpınar… En Güzel Hikayem albümü diğer favori albümlerimden ve bu albümlerin ortak noktası süper bestelerin inanılmaz sözlerle, süper çalınıp, süper söylenerek harika prodüksiyon olarak karşımıza çıkarılmasıydı.

Teoman yeni bir albüm yaptığında bir dinleyici olarak “Yazgı” gibi “Motosikletli Kız” gibi şarkılar, sözlerin ve müziğin arşa çıktığı “Gökdelenler” ya da “Kupa Kızı Sinek Valesi” gibi şarkılar “Her Gün Aradıysam” ya da “Hiç Kimse Bilmez” gibi şarkılar duymak isterim çünkü Teoman böyle şarkılarla Teoman olmuştur.

Sonuç olarak müziği bu kadar arka planda bırakmana anlam veremiyorum. Yeni albümde 7 şarkının hepsini dinledim ve hiçbir şarkıda ‘’Bu şarkı güzelmiş dur bir daha dinleyeyim.’’ hissiyatı maalesef olmadı bende. Sonra açtım ilk albümü Vur Sen Benilerden Hepsi Bir Ya Sonundalara uzandım yetmedi aldım elime bas gitarı Parti şarkısının bassline’ını çalıştım.

Umarım müzik sana en kısa zamanda geri döner Teoman çünkü sen müziği bırakıp geri döndüğün andan itibaren müzik seni bırakmış.

Sevgiler.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın