The Madcap’den Sinematik Ballad: Tears of Another Day

“Tears of Another Day” The Madcap’in yeni epik, orkestral, sinematik balladı. Sevdiklerimizi kaybetmenin korkusunu, acısını paylaşmak, eninde sonunda bir gün bizimle olamayacakları ve bir gün bu korkuların bizim için olacağı gerçeği ile ilgili bir şarkı. The Madcap Türkiye’de hardrock & heavy metal dalında profesyonelliği ve istikrarı ile dikkat çeken, çok önemli bir grup… Grubun şarkıya ilişkin hikayesi de şöyle…

The Madcap vokalisti İzgi Gültekin’in, kendisini büyüten babannesi demoyu ilk dinlediğinde, sözleri anlamadan, şarkının neyle ilgili olduğunu bile bilmeden gözyaşları dökmüştü. Bu onu kaybetmeden bir kaç ay önceydi… Deprem felaketi ülkemizi vurduğunda, şehirler, evler, arkadaşlar, aileler yok olduğunda, şarkı farklı bir anlam daha kazandı. Depremzedelerden birisi de The Madcap bas gitaristi GR Çağdaş, şehri Hatay’ı, evini, arkadaşlarını kaybetti.

Grup Tears of Another Day’i artık bizimle olamayan sevdiklerimize ve depremde kaybettiklerimize adıyor.
Tears of Another Day, The Madcap vokalisti İzgi Gültekin‘in peslerden tizlere, duygusal yumuşak tonlardan, kuvvetli yakarışlara kadar geniş ses aralığını, duygusal akustik & elektrik gitarlar, gitar sololarını ve Musa Göçmen Senfoni orkestrasını, The Madcap dinleyicisiyle buluşturuyor.

The Madcap vokalist ve şarkı yazarı İzgi Gültekin çalışmalarına ilişkin şöyle konuşuyor: “Sevdiklerini kaybetmiş, acı gerçekle yüzleşmiş herkesin kalbine dokunacak, hatta şarkının sözlerini anlamayacak insanları bile duygulandıracak bir şarkı yazdığımızı düşünüyorum. Kısa bir süre önce kaybettiğim, beni büyüten babaanneciğim de şarkının demosunu dinlettiğimde gözyaşı dökmüştü.
Ülkece yaşadığımız büyük depremde kaybettiklerimizle, orada yaşanan büyük acılar nedeniyle de şarkımız başka bir anlama büründü.

Bu özel şarkıyı, her şeyiyle içimize sinen, hayal ettiğimiz şekilde sunabildiğimiz için de ayrıca mutluyuz.”

Yine grubun önemli bir üyesi olan The Madcap gitarist ve şarkı yazarı Deniz Sayman da “Tears of Another Day” için “Dinleyicimize, grubumuzun, duygularımızın ve müzikalitemizin farklı yönlerini gösterecek bir şarkı paylaştığımız için çok heyecanlıyım.” diyor.

“Tears of Another Day” The Madcap’in yeni soundunun, müzikal çeşitliliğinin, yeni duruşunun ve dinleyicilerin gruptan neler bekleyebileceğinin göstergelerinden birisi. Şarkı grubun kendi firması Madcap Records aracılığıyla yayınlandı.

Söz : Deniz Sayman
Müzik : Deniz Sayman, İzgi Gültekin
Yönetmen : Can Marko

Post Prodüksiyon & Color Grade : Can Marko

Mix : Jesse Vainio (FI)
Mastering : Svante Forsbäck (FI)
Orkestra Aranje : Özgür Sarı
Klavye : Özgür Sarı & James D. Taylor
Yaylılar : Richard Curran (UK)
Üflemeliler : Dima Faustov (UA)

Mine Buğlem Göçmen – Çocuk oyuncu

Musa Göçmen – Orkestra Şefi
Ferda Cengiz – Keman
İlkin Ünsal – Keman
Hicran Temur – Keman
Hazal Dönmezer Demirci – Keman
Selin Öztürk – Keman
Mehmet San – Keman
Osman Küçükkılınç – Viyola
Müge Tuna Çamlı – Viyola
Deniz Karaca – Viyola
Fulya Elif Alp – Çello
Hazel Ercan – Çello
Tunç Çivril – Kontrabass
Azra Kulya – Trompet
Deniz Yakar – Trompet
Zeynep Iraz Kıbır – Trombon
Saruhan Sarı – Trombon
Gülhan Kızılkoca – Flüt

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın