Umut Kuzey’in Tayyip Erdoğan’a desteği Güven Erkin Erkal’ı ekmeğinden etti

Umut Kuzey son yıllarda özellikle rock müzik grupları ve dinleyicileri arasında tartışılan bir isim. Türkiye’de rock festivallerine adeta ambargo koyan ve çeşitli tartışmalara yol açsa da son kertede ticari açıdan başarılı organizasyonlarıyla öne çıkan Umut Kuzey’in kimi iletileri Kuzey’in rock kültürü ile olan ilişkisinin de sorgulanmasına zaman zaman yol açmıştı, hala yol açıyor. İşte son vukuat Umut Kuzey’in açık açık Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermesiyle ortaya çıktı; Umut Kuzey’e şu ana kadar aktif destek veren Güven Erkin Erkal, Umut Kuzey’e ait organizasyonlardan çekileceğini şu sözlerle ima etti:

Dilerim gönderilen bu enerji(!) yerini bulur ve daha geçen yaz neler çektiğini gördüğüm festival ve organizatörü huzura kavuşur. Kolay değil. Çok insan ekmek yiyor oradan. Ama ben o ekmeğe elimi sürmem artık.

Peki ne oldu da Güven Erkin ekmeğinden oldu. İşte Umut Kuzey, işte Erdoğan’a desteği sonrası ortaya çıkan vaziyet:

Umut Kuzey’in “Sosyal Medya’ya Sansür’e Destek” ya da bireysel düşüncesinin dışavurumu anlamlarına gelen bu açıklamalarını siz nasıl yorumluyorsunuz?

Not: Öte yandan, daha önce DeliKasap’ta yayımlanan bir makaleye öfkelenip “DeliKasap artık kapanmalıdır” talihsiz açıklamasını yapan Güven Erkin Erkal’a bir “kötü haber” de bizden gelsin. Elbette ki temenninisinin bu yönde olduğunu sanmıyoruz ama (daha sonradan aksi yönde bir açıklama yapmadığı için) yine de “beyan esastır” diyerek Erkal’a sesleniyoruz: O talebinize olumlu yanıt veremeyeceğimizi, bu fermanınızı kabul edemeyeceğimizi, DeliKasap’ı kapatmayacağımızı hatta daha da büyütme kararı aldığımızı bildirelim.

Yeni DeliKasap’ın 666+1. Sayısı’na sipariş için link aşağıdadır:

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın