Wintersun’dan çılgın proje

Ensiferum grubunun kurucu üyelerinden ve 2004 yılında yollarını Ensiferum turu ve kendi projesi olan Wintersun arasında seçim yapma hakkını Wintersun’dan yana kullanan Jari Mäenpää, yıllarca albüm bekleyen sevenlerini bir daha üzmeyecek büyük bir projeye atılmaya karar verdi.

Grup çok kaliteli olmasından ziyade albüm “yapamama sorunsalı”yla sevenlerini sabır taşına çevirmişti. Koskoca 13 yıllık grup tarihine sadece 2 albüm yaparak belki de rekora götüren Mäenpää müzik tarihinde de ilklerden birini başardı.

Son zamanlarda video oyunlarından alıştığımız Pre-Order (Ön sipariş) ile duyurdukları yeni albüm tanıtımında kendi stüdyolarını kurma ve tamamıyle profesyonel bir şekilde konser verecek bir altyapı oluşturmak için bir kampanya başlattı.

50€ olarak belirledikleri pakette yeni çıkacak albüm olan The Forest Seasons, eski albümlerinin yeniden yapılandırılmış hali ve bilimum yeni albüme dair fotoğrafların oluşturduğu bir paketi yapılanma sürecine girmek için kampanyayla sundular.

Mäenpää, The Forest Seasons’un bir “ara albüm” olduğunu ilerideki Time II planlarının da tamamiyle kendi yağlarında kavruldukları zaman projelendireceklerini bildirdi.
16 Mart’a kadar her gün mini belgesel tarzında bu paketin tanıtımını yapan grup hedefledikleri 750.000 €’nun üçte birini şimdiden topladı bile.

Sevenlerinin bu gruba tam destek verebilmesi için alttaki linkten bu paketi ön sipariş etmesi gerekiyor. Temmuz ayında tamamiyle dijital ortamda kendileri bu albümü edinebilecekler.

Konuya dair tüm bilgileri de bağlantıdaki videodan izleyebilirsiniz
https://www.indiegogo.com/projects/wintersun-crowdfunding

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın