Avustralya’nın Ahmet San’ı yaşamını yitirdi

Metallica, Bon Jovi, Madonna, Rolling Stones, Slayer, Police, Iron Maiden, Bruce Springsteen gibi büyük pop, rock ve metal gruplarının kıtalar-arası seyahatlerini Avustralya yöresine doğru kaydıran Michael Gudinski hayatını kaybetti.

Organizatör ve kültür yapımcısı olan Gudi, 1972’de 20 yaşındayken Mushroom Records müzik şirketinin kurucuları arasında yer almıştı.

Avustralya’nın Ahmet San’ı diyebileceğimiz organizatör Gudinski, Melbourne’deki evinde, uykusunda yıldız tozu oldu.

AC/DC, Kylie Minogue, INXS ve Jimmy Barnes gibi Avusturalyalı yıldızları kıta ötesine ihraç eden de oydu.

Bruce Springsteen, yaşamını yitiren organizatörün ardından “Dünyanın dört bir yanından Avustralya’ya adım atan her sanatçı onu hatırlayacak.” ifadesini kullandı.

Russell Crowe ise “O, Avustralya kültürünün yükselen değeriydi.” dedi.

Gudinski, Motorhead, Frontier Touring, Mötley Crüe, Frank Sinatra ve Rolling Stones gibi fenomenleri Avustralya’ya getirmişti.

Bruce Springsteen, The Rolling Stones, Paul McCartney, Billy Joel, Police, Ed Sheeran ve Taylor Swift gibi yıldızların ülkesinde konser vermesini sağlamıştı.

Müzik endüstrisinin simgesi Gudinski, 2006’da Avustralya Şövalye Nişanı üyesi olmuş, 2013’te ise Victoria Müzik Ödülleri’nin “Onur Listesi“nde yer almıştı.

Avustralya’nın Ahmet San’ını uğurlarken bizim “Yerli ve Milli” Ahmet San’ımıza uzun ömürler diliyor, DeliKasap’ın 20. yılında hazırladığımız özel koleksiyon baskımız 666+2 Numaralı DeliKasap Dergi’de “Stadyum Konserleri Özel Dosyası”nda kendisini hürmetle andığımızı da buraya not düşüyoruz. Bu özel sayıyı edinmek isterseniz:

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın