Axl, Slash ve Duff’lı Guns N’ Roses, yeni şarkılar yapacak!

Guns N’ Roses, en havalı döneminde, 1993’te gelmişti İstanbul’a. Türkiye’deki ilk stadyum konserlerinden bir tanesine imza atan grup, İnönü Stadyumu’nda, yaklaşık 40 bin kişiye çalmıştı. Eğer o 40 bin kişinin arasındaysanız, bugün gerçekten de çok şanslı olduğunuzu bir kez daha hissetmişsinizdir. Çünkü bu konserden kısa bir süre sonra grubun kadrosunda büyük değişiklikler olmuş ve orijinal Guns N’ Roses’a hasret kalarak neredeyse 20 yıl geçirmiştik. Zaman su gibi akıyor ve bekleyiş sürüyor.

– 3D Realms’in 10 küsür yıldır beklenen efsane oyunu Duke Nukem Forever, nihayet 2011’de oyunculara sunulmuştu.

– Yakın bir zamana kadar “Gençler, Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası aldığını bir türlü göremedi” deniyordu. Nihayet 2011-12 ve 2012-13’te arka arkaya gelen kupalar, bu hasreti sona erdirmişti.

Ve şimdi de geriye Guns N’ Roses’ın 20 yıl sonra tekrar birleşmesi kaldı. Herhalde şimdiye kadar binlerce kez bu konuda söylentiler çıkmış, ama doğrulama hiçbir zaman gelmemişti.

GN’R Reunion hakkında daha evvel birkaç şey yazmıştık.

Mesela şu linkler:

Efsanevi Guns N’ Roses elemanı Adler: “Axl’ı hala seviyorum”

http://www.delikasap.com/yazi/muzik-odasi/efsanevi-guns-n-roses-elemani-adler-axli-hala-seviyorum/3101

Axl Rose’dan mektup var (Guns N’ Fucking Egos)

http://www.delikasap.com/yazi/muzik-odasi/axl-rosedan-mektup-var-guns-n-fucking-egos/2946

Ve beklenen oluyor. Orijinal Guns N’ Roses kadrosu birleşiyor!

http://www.delikasap.com/yazi/muzik-odasi/ve-beklenen-oluyor-orijinal-guns-n-roses-kadrosu-birlesiyor/3219

Ve gelelim son söylenti, heyecan verici haberlere!

Metalsludge sitesinde yer verilen son söylenti haberler, Guns N’ Roses birleşme ihtimalinin giderek güçlendiğini gösteriyor. Endüstri kaynakları, Guns N’ Roses elemanlarının birleşme ve yeni bir turneye çıkmak için Los Angeles’ta sözleşme imzalayacağını ve dananın kuyruğunun bu ocak ayında kopacağını belirtmiş.

Ek olarak aynı kaynaklar, Axl, Slash ve Duff’ın 2016’nın ilk aylarında stüdyoya girerek yepyeni 1-2 Guns N’ Roses şarkısı kaydedeceğini eklemiş. Steven, Izzy ve Matt’ten ise söz  edilmemiş. Daha evvel gelen söylentiler, bu üçlüye Dizzy Reed ve güncel kadrodan davulda Frank Ferrer’ın eşlik edeceği yönündeydi.

Sinemalarda Guns N’ Roses işaretleri!

Ultimateclassicrock sitesindeki habere göre, son günlerde bazı sinemalarda, filmler başlamadan önceki reklamların gösterimleri sırasında Guns N’ Roses’dan siyah beyaz fotoğraflarla birlikte Welcome to the Jungle çalınmış. Bunu gördüğünü söyleyenler arasında Ultimateclassicrock editörlerinden biri de var.

Bu arada grup, kısa süre önce resmi web sitesine Slash’in tasarladığı orijinal Guns N’ Roses logolarından birini koydu. Facebook hesabının profil ve kapak resmini de sinemada gösterilen fotoğraflara benzer şekilde siyah beyaz olarak değiştirdi. Sanki gerçekten de büyük bir duyuru gelecek ve öncesinde hazırlıklar yapılıyor gibi…

Heyecanlıyız!

Mahmut Saral

 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın