Black Metal’in isim babası Venom ile Punk’ın öncüsü Black Flag birbirine girdi

İki ayrı ekol; iki ayrı efsane… Black Metal’in emsalsiz vokalisti Cronos (Venom) ile Punk’ın öncü gruplarından Black Flag’in vokalisti Henry Rollins polemik çıtasını aşıp işi birbirlerine hakarete vardırdılar.

Cronos, Henry için “aptal, müzisyenlikten anlamıyor” derken Henry, Cronos ve Venom için “Bok çuvalı, bir s.ke yaramayan grup” tabirini kullandı (They are so full of shit, they probably don’t even fuck).

Her şey ilk etapta Henry Rollins’in 1994 tarihli kitabı “Get In The Van”da Venom ile t.şşak geçmesiyle başladı.

henry

Henry Baba henüz body-building mevzuunda eşşeğin poposuna su kaçırmamışken

Anılarında 1986 yılında New Jersey’de Venom’un ön grubu olarak çıktıklarını yazan Rollins, “Venom şaka gibiydi, herifleri Spinal Tap sandım.” gibi alaycı ifadeler kullanmıştı. Ancak bugüne değin Venomcular Black Flag vokalistine bir cevap vermediler.

Henry Rollins ise kitapta ağır konuşuyordu:

“Dilini ağzının içinde gly-gly yapıp, gözlerini fırdöndü yapan bu komik adamlar ‘heavy-funky-metal’ diye kendilerini sahnede tanıttıklarında ilk önce eğlenceli buldum” diyen Rollins, “meğerse Heavy Fucking Metal diyorlarmış” ve benzeri kelamlarla mütemadiyen t.şşak geçiyordu Venom ile.

Venom cephesinde yıllar önce yazılan bu kitaptaki horgörüye karşılık öfke ateşi ilk olarak geçtiğimiz günlerde harlandı. Katıldığı bir radyo programında bir müzik gazetecisinin konuyu gündeme getirip Venom’a mevzuya dair fikirlerini sorması üzerine Cronos kendini bozdu ve “O sersem herif başka bir konseri izlemiş olmalı. Adam aptal ve müzik yapamıyor. Bu yüzden sadece kitap yazıyor” diyerek Henry Rollins’e meydan okudu.

cronos

Cronos Baba diliyle yılana meşhur gly-gly hareketini yaparken.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın