CANNIBAL CORPSE BU HAREKETİ BEĞENDİ! Amcasının ölüsünden gitar yaptı

Gün geçmiyor ki metal dünyasının sadık neferlerinden, adından söz ettiren bir haber gelmesin kıymetli metalseverler. Yine hepimizin göğsünü kabartan bir yaratıcılık örneği ile karşı karşıyayız, gururluyuz.

ABD’nin Florida eyaletinde “Prince Midnight” lakaplı müzisyen “Yaago Anax”, yeni gitarıyla dikkatleri üzerine çekti. Çünkü Anax, yeni gitarını yıllar önce hayatını kaybeden amcasının kemiklerinden yapmıştı.  Çılgın ruhlu müzisyenimiz, amcası Filip’in, kendisine heavy metal müziği sevdirdiğini ve onun iskeletinden bir gitar yapmanın amcasını onurlandırmanın en iyi yolu olduğunu açıkladı.

Gitarına “Skelecaster” adını veren Anax, amcasıyla pek çok anısının olduğunu ve bu gitar sayesinde de amcasına tekrar yakın hissettiğini anlattı. Lütfen çekinmeyiniz çünkü detaylara bakılınca Anax, ilk akla geldiği gibi bir gün gözü dönerek mezarı açıp bedeni canice parçalara ayırmamış. Yunanistan’da 28 yaşındayken elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden amcasının, kendi isteğiyle bedeni bir tıp fakültesinde kadavra bağışlanmış. Uzun yıllar öğrencilere hizmet veren bedeni bir süredir kullanılmadığından atıl hale gelmiş. Kalıntıların sorumluluğu üzerine kalan ailesi de mezar yeri satın almak için para ödemek istemeyince müzisyenimiz devreye girmiş ve vefa borçlu olduğu amcasından kalan bu yegâne hatıraya sahip çıkmış. Cenazenin Yunanistan’dan ABD’ye gönderilmesi için yetkili mercilerle görüşen, uzun uğraşlarla konunun peşini bırakmayan Anax, nihayet hedefine ulaşıp iskelete sahip olmuş. Anax yaşananları şöyle anlatıyor:

“Kemik kutusunu Yunanistan’dan aldım. İlkin ne yapacağımı bilmiyordum. Gömmeli miydim, yoksa yakmalı mı? Tavan arasına mı koymalıydım? Hepsi de beni heavy metale alıştıran kişiyi anmak için kötü bir yol gibiydi.”

Daha sonra gitar yapımıyla uğraşan bir arkadaşından ilham aldığını anlatan Anax’ın, çılgın fikrine annesi karşı çıkmış, bunun amcasına bir saygısızlık olacağını ve ebedi istirahatte olması gerektiğini söylemiş. Anax ise annesine, “Sence Filip amca gitar olmayı mı tercih ederdi, yoksa bir kutu dolusu kemik mi?” diye sormuş ve böylece kararını vermiş. Amcası bilse ne derdi bilinmez ama Anax, bu fikre bayılacağını düşünerek kolları sıvamış.

İskeletten gitar yapan birini bulamadığını, bu yüzden kendisinin bazı denemelerden bulunduğunu anlatan Anax, “Aslında omurları ve kemikleri deliyordum ama biri çatlayıp kırıldı! Gitarı tamamlasam da bazı tuhaflıklar var. Yine de bazen aletlerimizdeki sınırlamalar onları harika yapan şeylerdir. Belli bir sesi var ve bence kulağa harika geliyor. İskeletten yapılma gitarı çalmanın epey metal olduğunu söyleyebilirim.”

Gitardan nasıl bir ses çıktığını merak edenler için bir video da çekmiş Anax;

Anax’ın dediği gibi, iskeletten gitar gerçekten de ancak bir metalcinin aklına gelebilir ve eline, müziğine yakışabilir. Ayrıca kendisini, dünyanın kaynakları hızla tükenirken geri dönüşüm konusundaki bu örnek duruşu konusunda kutlarız! Şaka bir yana, toprakta çürüyüp gitmesi yerine başta organ bağışının, daha sonra bilim için bedenini kadavra olarak bağışlamanın ne kadar mühim olduğunu yeri gelmişken tekrar hatırlatmak isteriz. Bir başka çılgın haberimizde tekrar görüşmek dileğiyle. Unutmadan, metal müziği aşıladığınız dost ve akrabalarınıza dikkat edin, gördüğünüz gibi ne yapacakları pek belli olmuyor!

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın