toplar

Cehennem buz tuttu, Guns N’ Roses birleşiyor!

Guns N’ Roses’ın orijinal AFD beşlisi bu sene birleşiyor mu?

Efsane Axl Rose, bundan birkaç sene önce Slash ile bir araya gelip gelmeme konusunda “Cehennem buz tutunca” demiş ve bu hayatta mümkün görünmediğini belirtmişti. Fakat görüldü ki 1 Nisan 2016 itibarıyla Axl, Slash ve Duff tekrar bir araya geldi. Sonrasında da turne başladı. İsmi de Not In This Lifetime Tour oldu.

Birçok ülkede “sold out” statüsünde konserlere imza atan grup, bu sene de Avrupa turnesine devam edecek. Turnenin yeni ayağı 3 Haziran itibarıyla Berlin’den başlayacak ve bir aksilik olmazsa ben de sahne önünde olacağım (ayıptır söylemesi).

gnr

Şimdi, Guns N’ Roses’ın güncel kadrosuna baktığımızda, AFD ekibinde yer alan davulcu Steven Adler ve ritm gitarist Izzy Stradlin’i göremiyoruz. Izzy zaten en baştan bu birleşme turnesine yanaşmamış, arka planda maddi sebeplerin olduğu söylenmişti. Steven ise birkaç konserde, birkaç şarkıda gruba eşlik etmiş ama sonrasında “Artık 1-2 şarkı için gruba eşlik etmeyeceğim. Bu acı veriyor. Ama eğer orijinal beşli olarak tekrar konser vermeye ve albüm yapmaya başlarsak dünyanın en büyüğü yine biz oluruz” demişti.

Ve şimdi de gelelim “söylenti” boyutundaki yeni haberlere. Aşağıda da (ya da yukarıda) görebileceğiniz fotoğraf, geçtiğimiz günlerde Londra’nın kuzeyinde yer alan Camden semtinde çekilmiş. Yanyana 5 poster var. Evet, orijinal Appetite For Destruction kadrosunu oluşturan isimler bunlar. Posterlerde bir de “http://www.gnr.fm” domain adresi ve #APPETITEFORDESTRUCTION hashtag’i mevcut.

Whois üzerinden bu domain adresini araştırdığımızda, arkasında Universal Music Enterprises şirketini görüyoruz. Yani basit bir fan oyunu değil de ciddi bir iş gibi duruyor. Durduk yere koca Universal firması neden eski üyelerin görsellerini yeni tanıtımda kullansın? Eğer grup üyeleri arasında anlaşma sağlandıysa bu yıldan itibaren tekrar Izzy ve Steven’ı grupta göreceğiz.

Minik bir ekleme daha yapmak gerekirse, Berlin’deki konserde Angus Young’ın da sahne alması muhtemel.

thumbnail poster2

 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın