Efsane Lemmy Kilmister, Doom Eternal oyununda anıldı!

Motörhead’in ölümsüz ismi Lemmy Kilmister, bir süre önce bedenen aramızdan ayrılsa da onu hayatın pek çok farklı noktasında, farklı detaylarla görmeye devam ediyoruz.

Hayranları tarafından defalarca “Lemmy is God!” sloganlarıyla kucaklanan(!) Kilmister, bu kez bir video oyununda “Buradayım!” dedi adeta.

2020 yılının en çok beklenen oyunlarından olan ve 20 Mart itibarıyla satışa sunulan Doom Eternal, bünyesinde bolca aksiyon ve bolca metal müzik barındırıyor. Oyunun final bölümüne gelindiğinde, etraftaki hologram kadının söylemlerine kulak kesilmekte fayda var. Zira bu söylemler arasında “Lemmy is God!” repliği de var!

Bu arada, oyundaki önemli karakterlerden Kral Novik’in sakal tarzı ve yüzünde yer alan benler de Lemmy’yi hatırlatmıyor değil…

Doom serisinin ilk oyunu 1993’te oyuncularla buluşmuştu ve o günden bu yana seride metal müzik esintileri hiç eksik olmadı. Hazırlanan soundtrack çalışmalarından kapak görsel tasarımlarına kadar  Slayer’dan Iron Maiden’a, Pantera’dan Metallica’ya kadar pek çok isimden ilham alındı. Eğer henüz bu seriye bulaşmadıysanız, şu günlerde şiddetle tavsiye edilir!

Kısa bir video linkini de buraya ekleyelim:

DeliKasap 19. Yıl Koleksiyon Sayısı’nı sipariş vermek için;

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın