godd

Godsmack 20 yaşında

1995’te tohumları atılan, ilk plakları Godsmack’ı 1998 senesinde yayımlayan Bostonlu alternatif metal grubu Godsmack, 20. şeref yılını kutlamanın heyecanı içinde.

Büyük ivmelerini Akrep Kral filminde yeralan soundtrack şarkıları “I Stand Alone” ile yakalayarak beynelmilel bir grup haline gelen Godsmack artık devler liginde anılan büyük rock grupları arasında sayılıyor.

Grubun solisti Sully Erna, meşhur sinema aktörü Mark Wahlberg’in kurduğu “Mark Wahlberg Youth Foundation” ile uyuşturucu kullanımının yıkımlarına dair farkındalık oluşturma amaçlı “Different Kind of Tears” adında bir video yayınlarken grup olarak ise şu sıralar Avrupa’yı turlamaktalar.

2012 Tuborg Gold Fest kapsamında Türkiye’ye gelecek diye hayranlarını umutlandıran ama hayranlarını hayal kırıklığına uğratarak konsere çıkmayan Godsmack, bu seneki Avrupa Turu kapsamında Türkiye’ye yine listede yer vermedi.

İsmini Alice In Chains grubunun bir şarkısından alan (özellikle ilk zamanlarında AIC etkisi Sully’nin vokal tarzında kendini belli etmekte) grubun 2012 Türkiye konseri Sully’nin sağlık problemleri sebebiyle ertelenmişken 2017’de ise politik vaziyetin kepazeliği nedeniyle ülkemizde konser vermeleri düşünülmüyor.

Sadece Godsmack değil, hemen tüm rock grupları tur kapsamına Türkiye’yi dahil etmemeyi sürdürüyor.

Hal böyleyken; eski güzel günlerin hatırına bir nostaljik şarkı çalarak Godsmack’ın 20. yılını kutlamış olalım…

 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın