Guns N’ Roses’dan Steven Adler, özlediği 80’ler ile günümüzü kıyasladı

Aslında bir şekilde oralarda kalabilseymişiz…

Hard Rock Şampiyonları unvanlı Guns N’ Roses’ın eski davulcusu Steven Adler, geçtiğimiz günlerde Reddit’te bir soru cevap etkinliğine (Ask Me Anything – AMA) katıldı ve 80’lere dair duyduğu özlemi, günümüzle kıyaslayarak açıklamaya çalıştı. Biz de söylediklerini derleyerek sizlere sunalım:

“Günümüzle kıyaslayacak olursak, 80’ler rock n’ roll sahnesini çok özlüyorum. Çünkü o yıllarda istediğiniz her şeye hemen erişemez, her şeyi hemen bulamazdınız. Bir mağazaya giderek heyecanla dergileri okur, neler olup bittiğine göz atar ve sevdiğiniz gruplarla ilgili son gelişmeleri öğrenirdiniz. Günümüzdeki gibi her şeye kolaylıkla erişemezdiniz. Dolayısıyla günümüzdeki dünyaya kıyasla çok farklı bir dünyaydı.

Sanırım gerçek rock çağını ucundan ben de yakaladım. Kaydedilen fiziksel albümleri mağazalarda karıştırmayı, sayfaları çevirmeyi, o günleri çok özlüyorum. Şimdi ise bir bilgisayarda birkaç tuşa basarak birçok şey yapıyorsunuz ve bunlar gerçek değil. Gerçekliği, gerçek enstrümanları, gerçek egzersizleri seviyorum. Dolayısıyla kendine yönelik değil, dünyaya yönelik yapılan müziği, gerçek rock n’ roll’u özledim”

Steven Adler, uyuşturucu ve içki problemleri sebebiyle yıllar evvel Guns N’ Roses’dan atılmıştı. Sonrasında birçok solo proje gerçekleştirdi, hatta ülkemizi de ziyaret etti. Sonrasında Adler ismini verdiği grubuyla müthiş bir de albüme imza atmıştı. Onun hakkında da şöyle bir şeyler yazmıştık.

http://www.delikasap.com/yazi/muzik-odasi/efsanevi-guns-n-roses-elemani-adler-axli-hala-seviyorum/3101

Ve şimdi…

Guns N’ Roses, tam olmasa da kısmen birleşti (Axl, Slash ve Duff) ve reunion konser turundalar. Konserler genellikle sold out geçiyor ve arada konuk sanatçı olarak Steven Adler da gruba eşlik ediyor. Bir yandan da ne kötü aslında değil mi? Bu birleşmeyi belki de en çok isteyen isim idi Adler, ama ekipte tam zamanlı olarak yer almıyor. Bunda sanıyoruz geçmişteki sorunlarının hala etkileri var. Ara sıra o da verdiği röportajlarda “Artık ayık olduğuma, iyi olduğuma kimse inanmıyor, GN’R’dakiler de dahil” diyordu. Yine de yeni konserlerde onu My Michelle çalarken görmek çok hoş.

Bu arada, bendeniz Mahmut, eğer bir aksilik olmazsa 20 Haziran’da Polonya’da, Guns N’ Roses konserinde olacağım. Umarım Adler oraya da uğrar!

Mail atmak isterseniz adresim şudur:

[email protected]

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın