Megadeth’i afallatan Türk Aşçı Delikasap’a konuştu: “Dave Mustaine’de esnaf kafası var”

Geçen yılı Miami’de aşçılık yaparak geçiren eğlenceli metal hayranı Kasım Aydemir, aslında büyük bir fanı olduğu Megadeth grubunun delişmen vokalisti Dave Mustaine ile hiç bir zaman t.şşak geçme niyetinde değildi. Ancak, Megadeth markalı bira tanıtımı konusunda Dave Mustaine’in yaptığı bir artistlik sonucunda, büyük müzisyene bir eşşek şakası yapmaya karar verdi. Dave’e kurduğu bir “siber tuzak” sayesinde dünya metali bir an için Kasım – Dave polemiğine odaklandı. 1984 doğumlu rocker’a Dave Mustaine ile “maytap geçme”, aralarındaki “kan davası” ve dünya medyasına haber olma hadisesinin nasıl geliştiğini Delikasap’a anlatmasını rica ettik…

Kasım Aydemir: Geçen yıl, Amerika’da çalışırken rastladığım Megadeth marka birayı Miami’de bir market rafında görünce fotoğraflamış ve kendi twitter sayfamda paylaşmıştım. Takvimler Kasım 2016’yı gösteriyordu:

Peki markette o birayı eline ilk aldığında bir “hain plan” peşinde olmadığın besbelli. Peki sonra ne oldu da Dave seninle muhattap oldu?

KA: Amacım sadece mevzuya dair masumane bir paylaşım yapmaktı. Dave Mustaine, twitter ortamında önce alıntı yapıp teşekkür etmiş ve “nereden aldığımı” sorduktan sonra tekrar fotoğraf çekip yollamamı istemişti. RT edeceğini söylüyordu. Ben de onun dediğini yaptım ama RT yapmaya tenezzül etmemişti. Doğrusu bu duruma biraz gıcık olmuştum. Halbuki ben sadece onun ricasını yerine getirmiştim. Bana yazdığı şuydu:

KA: Dediğini yaptım ve beni sallamadı. “İntikam soğuk yenen bir yemektir” atasözünü hatırlama zamanı ise tam bir yıl sonra geldi: Geçenlerde baktım, sürekli biranın promosyonunu falan yapıyor… Atılan her mention’a cevap veriyordu. Ben de şöyle bir tweet attım:

KA: Ardından da o “meşhur” fotoğrafı koyup “Sonunda birayı buldum” diye paylaştım… Ertesi gün Dave Mustaine gördü attığım tweet’i. Önce favladı, birkaç dakika sonra da cevap verdi. Adam pohpohlanmayı seviyor. Böyle şeylerle uğraşmayı da seviyor.  Tweet ise bu:

(Sonunda Megadeth Birasını A 101 ve BİM Marketlerinde bulabildim deyip Dave’e mention atıyor)

Peki ironi olduğunu anlamadı mı?

KA: Bence o anda anlamadı. Ama daha sonra birçok insan Dave’i uyarıp tarafımca trollendiğini zatıalilerine bildirince bu defa da Mustaine şöyle yazarak hafif esnaf kafalı olduğunu ispatladı:

Türkiye metal camiası, artık metal grupları pek buraya uğramasa bile bize bu ortak anıyı yaşattığın için sana minnettar… Son sözlerini alalım?

Özlem Tekin Twitter’dan bloğumu kaldırsın lütfen … Başka bir şey istemiyorum.

Özlem Tekin neden blokladı seni?

Beş yıl kadar önceydi. Ayağım kırıldı diye tweet attıydı. Ben de “kırık olsa duramazsın çıkıktır o” demiştim. Ana avrat küfür edip bloklamıştı.

Peki, mesajını Özlem Tekin’e ulaştıracağız!

 

 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın