Sebastian Bach’dan sonra efsane Bruce Campell da patladı: “Çoğunuz kıçımı öpebilirsiniz ama…”

4 yıl önce bu sayfalarda Sebastian Bach’ın internet ve sosyal medya kullanımı üzerine yaptığı eleştirilerden söz etmiştik.

Bach, o sıralar Give ‘Em Hell isimli yeni solo albümün çıkarmıştı ve Amerika’da ilk haftada yalnızca 4 bin adet satılınca küplere binerek Facebook’taki bir milyona yakın hayranına şöyle seslenmişti:

“Facebook sayfamda 800 binden fazla hayranım var. Birçok şey yazıyor ve paylaşıyorum. 800 bin hayran ve bunların 75-80 bini sürekli sayfayla ilgili konuşan kişiler. Ama yeni albümüm Give ‘Em Hell çıktığında ise, ilk haftada Amerika’da yalnızca 4 bin adet satıldı ve Bilboard Top 200’e 72. sıradan giriş yaptı. Buradan o yaklaşık 5 bin kişilik hayran grubuna teşekkür ediyor ve geriye kalan 795 bin kişiye soruyorum: ‘Neden sayfamdasınız? Neden beğendiniz ve ne yapıyorsunuz? Fotoğraflarımı beğenmeye mi geldiniz yoksa?’ Hadi 800 bin kişinin 70 bini sayfada konuşuyor. Ama ne konuşuyorsunuz? ‘Onu seviyoruz, yeni bir albüm çıkardı, ama almayacağız’ mı diyorsunuz?

Rock albümleri bugünlerde pek satmıyor gibi. Country müzik yapılıyor ve fanlar albümlerini alıyor. Rap müzik sevenler gidip CD alıyor, Justin Bieber hayranları da gidip CD alıyor. Benim Facebook sayfamda 800 bin hayranım var, ama 795 bini almıyor. Teşekkürler ya! Rock müzik ölüyor ve bunun katili sizlersiniz.”

Tabii her isim gibi Bach’ın dili “korsan” sebebiyle de fazlasıyla yanmıştı. Bu tip örnekler hâlâ var aslında.

Bu yazının devamı için aşağıya tıklayınız:

http://www.delikasap.org/2018/04/23/sebastian-bach-fakebook-fuckbook-diye-cemkirdi/

Şimdi gelelim günümüze… Bruce Campell’ın kıçını öpmek isteyen?

İşte karşınızda Bruce Campell. Kült Evil Dead serisinin yaratıcılarından bir tanesi. O, Ash Williams’ın ta kendisi, ya da hayranlarının deyimiyle “Ashy Slashy.”

Kült film serisi Evil Dead’in yaklaşık 3 yıldır TV dizisi yayınlanıyordu. Ash. vs Evil Dead isimli seri, geçtiğimiz gün yayıncı Starz’dan gelen açıklama neticesinde bitiriliyor. Sebebi ise düşük izlenilme rakamları. Buraya bir parantez açmakta fayda var aslında. Düşük olan rakamlar, “resmi” rakamlar. Korsan tarafına bakıldığında ise Ash vs. Evil Dead’in korsan olarak en çok izlenen yapımlardan bir tanesi olduğu gerçeği karşılıyor bizi. Kim mi diyor bunu? Serinin yıldızı Bruce Campell!

Yeni kitabı Hail to the Chin’in turnesi kapsamında imza günleri düzenleyen aktör, kendisiyle vakit geçirmeye gelen kalabalığa şu basit soruyu sordu:

“İçinizden kaç kişide Starz’ın akıllı telefon uygulaması var?”

Kalabalıktan yalnızca 4-5 kişi elini kaldırdı ve bunun üzerine aktör de  sevimli karizmasından bir şey kaybetmeyerek cevabı aşağı yukarı şöyle yapıştırdı:

“Kıçımı öpebilirsiniz. Evil Dead fanıyım diyorsunuz ve Ash vs. Evil Dead neden iptal ediliyor diye soruyorsunuz? Acaba neden? Ne var biliyor musunuz, siz uyuşuklara söylüyorum. Ash vs. Evil Dead, şu an korsan olarak en çok izlenen dizi. Dolayısıyla iptal edilmesinin sebebi sizsiniz, yani serinin sadık suçluları.”

Bu yakarış tanıdık geldi mi? Bence öyle…

Neyse, en azından Evil Dead serisinin tekrar sinema perdesine dönme ihtimali var. Hem, belki de Starz değil de Netflix gibi daha büyük platformlarla anlaşma yapılarak dizinin devamı da sağlanır…

Ha son olarak, az bi’ yaklaşsana Burus…

Diziden önce röportaj teklif etmiştim, kabul etmedin. Yine de güzel bir mail yollayarak kalbimi çalmıştın ama, seni çapkın!

Dizi başlayınca Starz’daki ilgili birimle konuştum. “Tabii röportaj yapabiliriz” dediler, ama diğer oyuncuları önerdiler. Ben ısrarla onları değil seni istedim ve ona da “Tamam” dediler, ama sonra ses çıkmadı.

Geçenlerde de bi’ mail atmıştım sana, kesin gördün de cevap vermedin…

Görüyorsun ya hacı, seni ipleyen ve peşinden koşan hayranların da var. Yani ben. Umarım kıymetimi anlarsın şimdi. Hem ben tüm film serisi + dizi serisini orijinal olarak arşivimde tutuyorum. Book of Dead’i bile bulup almıştım be! Bedava mı sandın, para verip aldım!

Hail to the King Bruce!

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın