Sezen Aksu kendini klasik müziğe verdi

Yetmez ama evet diyerek iktidara yaranmaya çalışan “Küçük Serçe, liberal aydınlara kullanışlı aptallar muamelesi çekilmesi sonucu büyük bir depresyona girmişti. Zamanında adı İzmir’in caddelerine sokaklarına verilen sanatçının “laikliğe ihaneti,” İzmirlilerce affedilmemiş ve isminin yazılı olduğu tabelalar sokaklardan sökülmüştü. Süreç içerisinde umudu yiten Aksu, yeni bir kanka edindi: Dünyaca ünlü The Royal Philharmonic Orchestra!

Hükümet ile arkadaşlığının sekteye uğraması sonrasında yeniden “modern” sularda kulaç atmaya karar young men taking viagra veren Sezen Aksu, Türkiye’deki muhaliflerin tepkisinden illallah dediği için The Royal Philharmonic Orchestra ile depresyonunu atlatmaya çalışacak. Bunalımı aşma metodu ise, bu şekilli kurum desteğinde bir albüm imal edip, yeniden laiklerin gözüne girme çabası olarak belirlendi.

Orkestra şefliğini dünyanın en önemli şeflerinden Marcello Rota’nın üstlendiği albümün şarkı listesi Delikasap.org katkılarıyla şu şekilde;

1. Masum Değiliz (Yetmez ama evet)
2. İstanbul İstanbul Olalı (Böyle şerefsiz bir iktidar görmedi ama ben de utanmadan onlara destek verdim)
3. İkinci Bahar (Hayatımın ikinci baharında Rejim’e destek verdiğim için pişmanım)
4. Kaybolan Yıllar (Yorumsuz)
5. Çakkıdı (AKP çakkıdı, ben bunalımdayım)
6. Onursuz Olmasın Aşk (liberalleri sattılar)
7. Kaçın Kurası (Yorumsuz)
8. Kahpe Kader (Yeter ama ya)
9. Seni Kimler Aldı (Ben de oy verdim)
10. Sorma (Vallaha verdim lan. Yetmez ama evet bile dedimdi)
11. Şıkıdım (AKP şıkıdı ama ben hala depresyondayım)
12. Ben Sende Tutuklu Kaldım (Tayy^^)
13. Küçüğüm (Bilal Oğlan)
14. Keskin Bıçak (Sümeyye)
15. Hayat Sana Teşekkür Ederim (AK Parti çalıyor ama çalışıyor da)

Paylaş

Similar Posts

2 Comments

  1. Ne yaparsa yapsin, ne derse desin: minik serçe nin verdiği duygulari başka kimse veremeyecek. Ne acidir ki, Sezen Aksu öldüğünde müzik piyasasinda kocaman bir boşluk oluşacak ve asla yeri dolmayacak. Tıpkı Onno Tunç gibi.

  2. BU kadın öldüğü zaman müzik piyasasında kocaman bir boşluk oluşacak ve o boşluk hiçbir zaman dolmayacak. Tıpkı Aysel Gürel ve Onno Tunç’un oluşturduğu boşluğun dolmaması gibi.

Comments are closed.