dorock

Tanju Can: “Dorock’ı dönercilere, nargilecilere yedirmeyiz!”

Taksim Dorock, heavy metalcilerin Kâbesi gibidir. Dorock’ın dönerci ve nargileci işletmeler furyasından etkilenmeyeceğini garanti eden Tanju Can, “Dorock yoluna devam edecek” dedi.

Deli Kasap: Sevgili Tanju öncelikle hayırlı olsun… Shaft gibi, Beyoğlu’nda dönüşen onlarca mekân gibi, Dorock Bar’ın da kapanabileceği ihtimali birçok “metal akşamcısını” korkuttu. Dorock’ta gerçek manada neler oluyor?

Tanju Can: Selam Atlantisli… Açık ve net söyleyebilirim: Dorock kapanmayacak. Var olan yapının üzerine daha fazla yerli ve yabancı konserin izleneceğini söyleyebilirim ilerleyen zamanlarda. Hayatının 25 yılını underground’a vermiş bir insan olarak bu konuda söz verebilirim.

DK: Dorock’ın önceki işletmecisi Özgür Özkan da sen de metal camiasının saygın isimlerindensiniz. Ancak, “Dorock bundan sonra dönerci bile olabilir” gibi bir açıklama neden yapıldı?

Tanju: Dorock insanları dönerle değil ruhun gıdası olan distortion’la doyurmaya devam edecek.

DK: “Dorock’ı dönercilere nargilecilere yedirmeyiz” diyorsun?

Tanju: Ben vejetaryenim, dönerci olmasını istemem. Yeterince nargileci de var Taksim’de. Biz en iyi bildiğimiz şeyle, müzikle yolumuza devam ediyoruz. Bu mekânın onuru sahnesidir ve Taksim’e atom bombası düşmediği sürece öyle olacak.

DK: Aradaki o karanlık noktayı anlatabilir misin? Çünkü Dorock, metalseverler için bir işletme olmanın çok ötesinde bir anlam taşıyor…

Tanju: Açıkçası bilmiyorum. Gezi’den bu yana Beyoğlu zor bir süreçten geçiyor fakat Dorock çok özel ve güçlü bir yapı.

DK: “Dorock’ı CBGB gibi kült bir mekâna dönüştüreceğiz” diyorsun.

Tanju: CBGB dev saygı duyduğum bir yerdir. Hakkında film bile yapılmış tarihi bir mekân. Yaptıkları şey ise tamamen yeraltı müziğine destek vermekti. Biz de bu yolda ilerlemek istiyoruz. Distortion pedalı olan tüm gruplara sahnemiz açıktır. Beraber yürümeli beraber büyümeliyiz.

DK: Son sözlerini alalım…

Tanju: Aksiyon kaldığı yerden daha da alevlenerek devam edecek!

dorock_logo dorock_sokak

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın