“TELLİ TURNALAR BİR GÜN MUTLAKA YURDA DÖNERLER”

Merhaba Sevgili Deli Kasap Severler,

Geçtiğimiz hafta sonunda cumhuriyetimizin 100. yılını, Yeni Türkü’yle New York’ta doya doya, zıplaya zıplaya kutladık. Amerika turnesine New York’ta başlayan Derya Köroğlu ve ekibi 21 ve 22 Ekim tarihlerinde Manhattan’da Drom sahnesindeydi. Grubun kemancısı Furkan Bilgin sağlık sorunları sebebiyle Türkiye’de kaldı fakat Derya Köroğlu öncülüğünde, flüt ve klarnet başında Serdar Barçın, klavyede Erkin Hadimoğlu ve davulda Bahadır Tanrıvermiş grup arkadaşlarının eksikliğini hissettirmeyerek bizlere üst üste muhteşem iki gece yaşattı.

Her yaştan seyirciye kolaylıkla ulaşabilen köklü grup, New York’tan sonra 23 Ekim’de Virginia, 24 Ekim’de Philadelphia ve 25 Ekim’de ise Boston’da sahnedeydi. Chicago’da da hayranlarıyla buluşacak olan grup, turneyi batı yakasında Seattle’da sonlandıracak ve oradan yurda dönüş yapacak.

İki gün boyunca bizleri enerjisiyle büyüleyip zıp zıp zıplatan Derya Köroğlu ve ekibi harika performans sergiledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını Amerika’da sahnede kutlarken, yurtta kutlamaların olması gerektiği gibi olamadığına değinen Derya Köroğlu sahneden gurbetteki vatandaşlara, “Telli turnalar bir gün mutlaka yurda dönerler.” diyerek onlara hem duygu dolu hem de umut dolu anlar yaşattı.

Derya bey sağ olsun konser öncesinde beni kırmadı ve kısa bir roportaj verdi. Aslında sorulacak çok soru vardı ama süre kısıtlıydı. Sürçü lisan etmişsem affola, keyifli seyirler!

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.”

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Nice yüzyıllara laik Türkiye!

Sevgiyle kalın!

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın