Türk esnafıyla Türk metalcilerini barıştıran Aerosmith vokali: “Felç geçirmedim”

Büyük müzisyen Steven Tyler, felç geçirdiği iddialarına açıklık getirdi: “Yok öyle birşey…”

Sadece rutin doktor kontrollerine devam ettiğini söyleyen Tyler, “kalp krizi geçirdiğim ve felç olduğum dedikoduları tamamen işkembe-i kübradan uydurma ve spekülasyondur,” dedi.

Brezilya, Şili, Arjantin ve Meksika konserlerini iptal ederek Güney Amerika turunu nihayetlendiren Aerosmith vokalisti geçtiğimiz yıllarda Türkiye’ye gelerek geleneksel düşmanlar olan esnaf kesimi ile metalciler arasındaki ezeli gerilime son veren bir eyleme imza atmıştı… Sanatçı, aynı zamanda Yüzüklerin Efendisi’ndeki efsanevi Elf karakterine hayat veren Liv Tyler’ın da öz babası.

Esnaf ile metalciler Türkiye’de kanlı bıçaklıydı

İlk başlarda büyük tepki vardı onlara. Geleneksel Türk Esnafı ile, başlangıçta marjinal bir müzik akımı olarak ortaya çıkan “heavy metalcilik” mesleğinin gerilimi büyüktü. Büyükçe bir bölümü muhafazakâr olan esnaf, Kur’anda geçen kıyamet alametlerinden biri olan KADIN İLE ERKEĞİN BİRBİRİNE BENZEMESİ maddesinden dehşete kapılmış, etrafta birdenbire pelesenk gibi bitiveren kızlı erkekli, saçlı sakallı, çivili mivili, şeytanlı yeahlı heavy metalcilere büyük nefret duymuştu.

Esnaf ve esnafın kışkırttığı mahallenin delikanlıları, ülkücüler, faşistler başlangıçta “azınlık” olan heavy metalcileri mahalleden sürmek için hakikaten çok çalıştılar. Kamuoyuna uzun saç cinayetleri olarak da yansıyan seri şiddet olaylarından satanizm provakasyonlarına, medyanın psikolojik harbinden polis şiddetine öncü metalciler ESNAF HİDDETİ’nden çok çektiler. Ancak ilk dönem metalcilerinin çektiği çile boşa gitmemişti. Esnaf metalcilerle uğraşmaktan bıkmıştı. Zira artık onlar her yerdeydi!

Yaşanan tüm kötü olaylar geride kalmıştı. Esnaf, sonunda bükemediği bileği öptü.

Heavy Metal kültürünün hazreti Ömer’i Aerosmith vokali Steven Tyler ile Türk esnafının hazreti Ebubekir’i Güllüoğlu baklavacısı lideri Nadir Güllü kırk yıllık gerilime son verdiler.

Bu dev buluşma, Karaköy’deki baklavacı’da gerçekleşti.

Böylelikle heavy metalciler ile Türk esnafına şu mesaj verilmiş oldu:

“Ey heavy metalciler… Artık esnafın tacizinden çekinme. Ye. Baklavalar, börekler, unlu kurabiyeler seni bekliyor! Esnaf lokantalarından ürkme. YE! Artık barış süreci işliyor! YE!”

“Ey esnaf efendi… Biliyoruz, Mao’ya göre esnaf, sınıfsal katmanların en tutucu ve gerici kesimidir. Bu yüzden de saçmasapan gerekçelerle yıllarca heavy metalci gençlere hayatı dar ettiniz. Ama onlar sizin ekmek kapınız. Yanlış yaptın Türk esnafı. YANLIŞ YAPTIN!”

Esnaf ile Metalciler arasındaki bu “barış süreci”nin ebediyen sürmesini temenni ediyor, Steven Tyler’a acil şifalar diliyoruz.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın