80’ler Production sunar: “Yolgezer’in “gecikmeli” şarkıları albüme dönüştü”

Yolgezer’in 2005 yılında kaydettiği ve 10 şarkının yer aldığı albüm; 80’ler Production’ın kayıp albümleri gün yüzüne çıkarma projesiyle, tam 15 yıl sonra tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşuyor.   
2000’li yıllar başlarken, yolları Uludağ Üniversitesi’nde kesişen 6 müzisyen; aralarındaki müzikal uyumu farkeder ve bir grup kurmaya karar verirler. Kendi bestelerini yapmaya girişen grubun ismi “Yolgezer” olur. İstanbul’da Kemancı, Balans, Buddha, Peyote; Bursa’da Resimli; Eskişehir’de 222, Gönen’de Sanat Cafe&Bar gibi Türkiye’nin önemli mekanlarında ve BarışaRock, Zeytinli Rock Festivali, Bursa 19 Mayıs Rock Şenliği gibi dönemin önemli festivallerinde seyirciye kendi şarkılarıyla seslenirler. 
     9. Efes Dark Roxy Müzik Günleri’nde finale kalan Yolgezer, jürideki Taner Öngür’ün ön ayak olmasıyla 2004’te albüm kayıtlarına başlar. 2005’te tamamlanan 10 şarkılık bu albüm bir türlü yayınlanmaz. 2007 yılında solist Ezgi, bas gitarist Alp ve gitarist Kerem yan projeleri Ev Kedisi’yle Nokia Supersound’a katılırlar ve bu ekip “Kutu Kutu Pense” isimli şarkısıyla o yılın kazananlarından olur.
     2009’da son kez sahne alan Yolgezer’in 2000 yılında Bursa’da başlayan macerası, 9 yılın ardından İstanbul’da son bulur.
          Huzurlarınızda; toplumsal düzeni, savaşları ve tabii aşkı dert edinen 10 şarkının yer aldığı Yolgezer albümü “1d10”.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın