Alman Kır Yaşantısının En Romantik ve Karanlık Şekl-i Şemali: Empyrium

Cermen topraklarının küçük bir köyünde, doğada görebileceğiniz en yeşil ve kara tonlara sahip kuzey ormanlarıyla çevrili bir habitatta filizlendi Empyrium’un Dark-Romantic-Black tarzı. Hem Markus Stock hem de Andreas Bach, müziklerine yansıyan karanlık ve dingin atmosferi oluşturan elementleri hiç gizlemiyordu –iki yakın kanka iken-

Alman kır yaşantısının en pastoral renkleri Empyrium’un müzikal iklimini oluşturan elementleri yeterince içeriyor gibidir. Sadece 300 kişinin yaşadığı bir köyde sabahtan akşama kadar dark metal dinleyen iki kafadar başka nasıl bir müzik üretebilirdi ki? İkilinin 90’lı yıllardaki diğer hobileri arasında ormanda gezintiye çıkıp birbirlerine ceset makyajı yapmak, fotoğraf çekmek ve dokuzuncu sınıf korku filmler seyretmek bulunmaktadır.

Diğer gruplarla hiç haşır neşir olmamaları, “trend” kavramından bihaber olmaları kendi özgün müziklerini yaratmalarını sağlamıştır; yani kır yaşamı onlara Empyrium’u sunmuştur. Ama Markus metale ömrünü adamışken Andreas soyadıyla tezat işlere gönlünü verdi ve yirmi beş yıldan bu yana artık bir ilişkileri yok. Ne dostluk ne musiki anlamda bir birliktelik mevcut. Eh; romantik ve karanlık Almanlara da bu yakışır: Zira yirmi beş yıl sonra ilk demoları Der Wie Ein Blitz Vom Himmel Fiel yeniden plak formatında fanlara sunuldu.

Daha sonraları dümeni Dark-Folk’a kırsalar da Almanya kırsalının bu öncü melodik black grubunun ilk demosunu vinyl formatında dinlemek lezzetli bir musiki eylemi olacaktır.

Şarkı listesi:

1. Introduction: Astrum Luciferi
2. Midnight, Moonlight And A Dark Romance
3. My Nocturnal Queen
4. Outroduction

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın