Bir heavy metalcinin Osmanlı İmparatorluğu’na yolculuğu: Taksim Bahçesi

Delikasap genel yayın yönetmeni Murat Arda, “Bir Metalcinin Osmanlı’ya zaman yolculuğunu” anlatan bir kitap yazdı. Bir heavy-metal diskjokeyi olan Erkin adlı gencin, günümüzden yüz, yüz elli yıl öncesine seyahatlerini konu edinen Taksim Bahçesi adlı bu roman noir (kara roman), Destek Yayınları etiketiyle kitapseverlerin beğenisine sunuldu.

image1 (4)

Bir heavy-rockçının Haziran Ayaklanmaları’nın göbeğindeki Gezi Parkı’ndan, bir zamanların şık Levantenlerinin mıntıkasına; Beyaz Rus muhacirlerin, cazibeli Helen kadınlarının, zencili Caz-gruplarının ve gizemli Şaman meczupların fink attığı kadim İstanbul’a; Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki Taksim Bahçesi’ne yaptığı astral seyahatleri konu edinen Taksim Bahçesi adlı roman, Murat Arda’nın ilk çıkışını yaptığı Pelin’den sonra yazdığı ikinci romanı.

obursal

“Osmanlı Torunu” rockçı Erkin’in hep kitaplarda okuduğu ve hayran olduğu yüzyıl öncesinin İstanbul’una bizzat yaptığı ziyaretlerde tanıklık edeceği olağanüstü olaylar, zamanın ötesinde varlıklarla kurduğu ilginç arkadaşlıklar, okura ilginç bir zaman yolculuğu deneyimi sunarken, kitabın yazarı Arda, “dünün ve bugünün haysiyetli çapulcularını paralel evrenleri aşarak Taksim Bahçesi’nde bir araya getirme ve geçmişle gelecek arasında mistik ama aynı oranda ‘gerçekçi’ bir bağ kurma amacı taşıdığını” belirtiyor.

Savaşların, iç boğazlaşmaların ve katliamların hüküm sürdüğü Eski ve Yeni Türkiye’ye panaromik, tarihsel ve acı acı gülümseten bir bakış açısı için, Taksim Bahçesi’ni edinin; okuyun, okutturun.

Taksim Bahçesi’ni kitabevlerinin yanı sıra internetten edinebileceğiniz linkler:

https://www.odakitap.com/taksim-bahcesi-murat-arda/9786053112228

https://www.destekdukkan.com/Urunler/Taksim_Bah%C3%A7esi___Murat_Arda/1129

http://www.dr.com.tr/Kitap/Taksim-Bahcesi/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0001690401001

http://www.kitapyurdu.com/kitap/taksim-bahcesi/417810.html

Taksim Bahçesi ve Pelin romanlarının yazarı, Türkiye’nin ilk dijital karşı-kültür mecmuası Delikasap’ın kurucusu Murat Arda’nın resmi sitesi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:

www.muratarda.com

 

 

 

 

Paylaş

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın