pink floyd dark side of the moon lyrics1

Carl Sagan’ın talebesinden Pink Floyd’a sinkaflı sövgü: “Ömrümü yediler”

Rock ‘n’ Roll aleminin en karizmatik ve gelmiş geçmiş en “long-seller” gruplarından Pink Floyd’un Dark Side Of The Moon albümünün isminin aslında “bilim düşmanı” bir mana taşıdığını biliyor muydunuz? Carl Sagan’ın talebesi bilim adamı, neden yıllar boyunca Pink Floyd’a sinkaflı küfürler savurduğunu şöyle anlattı:

“Bu Pink Floyd benim ömrümü yedi. Tüm eğitim öğretim hayatım boyunca, bu herifler yüzünden talebelerime ‘Aydede’nin karanlık tarafı diye bir şey yok, Allah belanı versin Pink Floyd’ diye çemkirmekten -çok affedersiniz- imanım gevredi. Yıllarımı öğrencilere bu durumu açıklamakla tükettim. Bakın hala sinirleniyorum. Ayın karanlık tarafı olmaz.”

Carl Sagan’ın da talebesi olan ve bilim dünyasına bu kutlu şahsiyetle çocuk yaşta tanışmasıyla adım atan popüler bilim insanı Tyson, sinirinden gülerek sözlerine şöyle devam etti: “Aydedenin uzak tarafı ve yakın tarafı olur. Kıçlarından element uyduruyorlar. Çünkü güneş ışığı aydedenin tüm yüzeyini kaplar.”

“Bu cahil Pink Floyd yüzünden içim şişti” diyerek sözlerine devam eden Neil deGrasse Tyson, aydedenin bir ay boyunca güneş gördüğünü hala talebelerine belletmekle uğraşıyor.

kanku

 

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın