C01FC7FD FAC5 4408 B5E0 1EA31704F0B7

Corona Günlerinde Rock Müzik Filmleri

Salgın sebebiyle evlerimize kapandığımız şu günlerde yapacak bir şeyler kalmadığını düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz. DeliKasap ailesi olarak 3 ayrı kategoride sizler için Rock’n’Roll ve Heavy Metal müziklere dair film ve belgesellerle karantina günlerinizi şenlendirecek içeriklerle karşınızdayız. Rock müzik, Heavy Metal müzik ve belgeseller olarak üçe ayrılan bu eserleri izleyip bir nebze de olsa keyifli vakit geçirmenizi en içten duygularımızla dileriz. Bugün günlerden Rock Müzik filmleri!

detroit1

Detroit Rock City 

Yıl: 1999 |Süre: 1 saat 35 dakika |Tür: Komedi

Dört tane kafadar arkadaşın Kiss konserine gitmek için gerek yobazlıkla gerek kör olası feleğin çemberinden geçmesini şahit olduğumuz film alalen Kiss grubunun pr çalışması olarak görünmekte. Özellikle rock şeytan icadıdır diyen baterist arkadaşın annesi bize çok sık karşılaştığımız yobaz insanları anımsatmakta. Ayrıca Rock müziğin önünde o zamanlardaki disko anlayışı gibi bir de problem vardır. Gereken tüm ayrıntılar filmin içinde mevcut.

Detroit Rock City Trailer (1999)
schol2

School of Rock 

Yıl: 2003 | Süre: 1 saat 49 dakika  | Tür: Komedi

Eski zamanlarda headbanger olan iki arkadaşın birisi düzeyli bir ilişki ve iş sahibi olur diğeri ise hiç değişmemiştir. Yeteneklidir ama çok düzensizdir ve hala da arkadaşıyla aynı evde kalmaktadır. Bir gün disiplinli bir okuldan düzeni kurulu arkadaşa bir iş teklifi gelir. Lakin telefonu karşılayan bizim kopuk Jack Black olur. Müzikal cevher barındıran öğrencilerin hayatındaki müziği sıradan bir aktivite olmaktan çıkartıp çocuklara Rock’n’Roll müziğin kapılarını aralar ve olaylar böylece gelişir.

School of Rock Trailer (2004)
3

Rockstar

Yıl: 2001 | Süre: 1 saat 45 dakika | Tür: Drama

Bu filmde ünlü bir grup olan Steel Dragon grubuna tribute olan yani bir cover grubun vokalistliğinden saçma sapan bir şekilde kovulan bir kişinin asıl grubun başına doğru aldığı serüven anlatılmakta.

Steel Dragon aslında var olmayan kurgu bir grup olmakla beraber devlerden oluşan bir kadroya sahip. Zakk Wylde, Jason Bonham, Jeff Pilson ve Jeff Scott Soto gibi müzisyenlerin emeği geçen ve hakkında uzunca Judas Priest’i anlatıyor tarzında laf ettiren bir proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşırıya kaçan Rock’n’Roll yaşantının da insanlarda ne denli götü başı oynatttırdığını da bu filmde görmek mümkün.

Rock Star Trailer (2001)
4

Wayne’s Word 1-2

Yıl: 1992 – 1993 | 1 saat 34 dakika – 1 saat 35 dakika | Tür: Komedi

Amerika’nın Illinois eyaletinde Aurora adlı kentte kendi hallerince bodrumda televizyon yayını yapan iki arkadaşın başından geçen komik ve kült bir Rock’n’Roll filmi. İlk filmde yaptıkları yayının ana akım ulusal bir kanal tarafından keşfedilmesi ve içi boşaltılmış bir halde yayımlanmasına direnen iki arkadaşın bu filminden bir sene sonra da devam filminde Wayne’in Woodstock’tan esinlenerek olmayan imkanlarla Waynestock adında konser yapması komik bir dille anlatılmış. Rock Müzik klasikleri arasına giren şarkıların bol olduğu bu iki filmde konuk müzisyenler olarak Alice Cooper ve Aerosmith gruplarını görmeniz de mümkün. Halihazırda ücretli yayın servisçisi Netflix ilk filmi kısa süre önce ortama sundu ama yok ben yolumu bulurum derseniz malum ortamlar emrinize amade 🙂

Wayne’s World (1992) Trailer
Wayne’s World (1993) Trailer

5

The Dirt

Yıl: 2019 | Süre: 1 saat 47 dakika | Tür: Komedi, Drama

Glam Rock gerçekten çok göreceli bir müzik gerek kıyafetler gerek lirik olarak Rock’n’Roll camiasında her zaman mesafeyle yaklaşılan bir müzik olmuştur. Seveni de çoktur. İşte bu filmde bu türün mucidi sayılacak Mötley Crüe grubunun kuruluşundan günümüze kadar olan sürecini anlatan bu filmde bilmediğimiz detayları görmekteyiz. Bence izlemeye değer bir film. Bu film de Netflix platformuna ait olmaktadır.

The Dirt Trailer (2019)
6

Tehlikeyle Flört

Yıl: 2015 | Süre: 1 saat 35 dakika | Tür: Komedi

Bir filmde bizden olsun dedim. Malumunuz Flört grubunun hikayesi olarak müthiş bir belaya bulaşma ve bundan sıradışı şekilde kurtulmalarını anlatan keyifli bir film. İstedikleri bir türlü olmayan yani albüm yapamayan grup banka soymayı kafaya takar ve bu soygun öncesinde sonrasında olağan dışı şeyler ile karşılaşırlar. Ana akım yayın kanallarda yayımlansa da sinema fırsatını kaçıranlar ne yapıp edip sansürsüz bir şekilde izlemeli.

Tehlikeyle Flört Trailer (2015)

Sanırsam bu iş burada bitmedi. Rock bölüm için bir başlık daha açıp bir bu kadar film ile kısa süre sonra karşınıza çıkacağım. Beklemede kalın.

DeliKasap 19. Yıl Koleksiyon Sayısı’nı sipariş vermek için;

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın