Dave Mustaine: “Metallica’dayken cigara içerken Lynyrd Skynyrd’tan arak yaptık”

Dave Mustaine, Metallica grubunun üyesiyken The Four Horseman şarkısını nasıl Lynyrd Skynyrd’tan arakladıklarını Lars ile t.şşak geçerek anlattı:

“Hem çalıyor hem de çalışıyorduk. Bir yandan da leş bir cigara sarmıştık, berbattı. Cliff, her gün Lynyrd çalarak kafamızı şişiriyordu, ben de severdim grubu ama onun kadar değil. Bi ara Sweet Home Alabama şarkısının o meşhur riff’ini tıngırdattım, Lars lavuğu şaştı kaldı, (suratını maymunun götü şekline büründürerek Lars taklidi yapıyor) “Abi, şahane oluyor, bi kere daha çal abi, yok şöyle çal abi…”; berbat esrardan kafa bir dünya lavuğun, ev yapımı maldı ama hem çalıyor hem de çekiyorduk; Lars bir yandan “yok biraz daha slow çal, yok böyle çal…” diye kafamı ütülerken bu şarkı ortaya çıkmış oldu. İnanmayan gidip bir Lynyrd dinlesin bir de The Four Horseman’ı. Direkt arakladık ama güzel oldu. Sağol Cliff!”

Her iki şarkıyı da arka arkaya çaldık, dinledik. Ama bir arak durumundan ziyade bir “esinlenme” var demeyi tercih ediyoruz. Siz ne diyorsunuz?

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın