Genç sanatçılar rahatsız! Six Pack sergisi, vasatlığa meydan okuyor

Her şeyin çeteleştiği, al takke ver külah kültür(süzlüğ)ünün her alanda geçerli olduğu ve sıradanlığın muteber sayıldığı günümüz Türkiyesi’nin vasatlık ve tekdüzelik mikrobunun hiç şüphesiz geleneksel ve çağdaş sanat arenasına da bulaşmaması imkansızdır. Ancak bu durumdan rahatsız olan ve vasatlığa direnen sanatçı çevreleri de yok değil…
İşte bunlardan biri olan Six Pack, bir sanatçı kolektifi sergisi olarak alışılageldik kalıplara karşı olarak rahatsızlıklarını dışa vuruyor ve anlamlı sorular soruyor:

Usta ve genç sanatçılar aynı atölyede çalışabilir mi? Aynı atölyeden farklı dillerde işler çıkabilir mi? Kolektif mekanda bireysellik korunabilir mi? Üretim alanı sergi alanına dönüşebilir mi? Bu soruları evet’leyen bir sergiye davetlisiniz. Altı sanatçı sizi kendi çöplüklerine çağırıyor. Çağdaş sanat üretim yordamında geleneksel yöntemlerin izlerini sürmek, yapıtı üretim yerinde izlemek için dört günlüğüne açık olacak sergi 20 – 24 Nisan tarihleri arasında izlenebilir.

Ebru Arığ, Selim Büyükgüner, Zeynep Erol, Mustafa Kaplan, Huri Kiriş, Serra Kuşkaya’nın işleri ile katıldığı Six Pack sergisinin açılışı 20 Nisan, Çarşamba 19.00 – 21.00 saatleri arasında Huri’s Studio’da.

Adres: Kumrulu Yokuşu Sokak No: 10/3 Cihangir, Beyoğlu / İstanbul
Açılış: 20 Nisan, 19.00
Tarih: 20 Nisan – 24 Nisan 2016
Açık olduğu Saatler: 11.00 – 19.00 arası

balınk

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın