mert kuldemir web

Gündem: Cehalet İle Savaş, Tekli: Kutsal Sular

Cehalet ile savaş hepimizin şu anki gündeminde… Sadece fiziki değil zihni savaşlar da insanlığın başından beri hep varolageldi. Müzisyen Mert Kuldemir, cehaletle müzik aracılığıyla savaş konseptine dair hikayesini ve kendi sorgulamalarını şöyle aktarıyor:

Hayattaki en büyük gayelerimden bir tanesi yaptıklarımla ve yapacaklarımla insanoğluna ilham olabilmekti. Geçmişte diğer gruplarım ile elde ettiğimiz başarıların yerine artık kendi kazanımlarımı başkalarıyla paylaşmam gerektiğine inandım. Artık başkalarının hikayelerini anlatmak yerine kendi hikayemi anlatma vaktimin geldiğine inandım ve 22.01.2022 tarihinde ilk albümüm “Benign”i çıkardım.

Yeni albümde daha agresif hikayelerime odaklanarak, bu sefer daha öfkeli ama hepimizden bir parça taşıyan Türkçe ve oldukça dinleyici yakalayan parçalarla bezenmiş olan çalışmamı tamamlayıp, 26.01.2024 tarihinde yeni albümün ilk teklisi “Kutsal Sular”ı yayınladım.

Cehalet ile savaş hepimizin şu anki gündeminde… Herkes kendine göre birilerini cahil konumuna koyuyor ve bununla savaşmaya çalışıyor. Ama bu savaş bir çok soruyu da yanında getiriyor.

“Acaba bu nafile bir savaş mı?”

“Bu savaşı veren tek sen misin?”

Bu liste uzayıp gidiyor. Bu sorular da cevapsız. Kutsal Sular, kendi gözümden üstü kapalı bir cehalet savaşını anlatıyor.

mert kuldemir instagram

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın