babaaaaa

Hard N’ Heavycilere “Manitacılık” müessesesini sevdiren kadını kaybettik #rip #tawnykitaen

Tawny Kitaen, 80’li yılların yürek titreten video-klip yıldızlarındandı. Tercihi Hard Rock & Heavy Metal şarkılarında boy göstermekti daha çok. Tabii ki cazibesi sayesinde sadece kliplerde oynamıyor, grup elemanlarıyla da takılıyordu. Onu ilk önce Ratt grubunun kül-yutmaz gitaristi Robbin Crosby’nin manitası olarak ve Back for More klibinde izlemiştik… Ne yazık ki, Robbin’i 2002 yılında AIDS ve eroin gibi iki mühim bela yüzünden yıldızlara uğurlamıştık. Önce hem Crosby’yi anmak hem de Tawny’nin en güzel zamanlarına bir göz atmak bab’ında Glam Metal’in altın yıllarına bir göz gezdirelim:

Hanım kızımız daha sonra “vites yükseltti” ve Whitesnake solisti David Coverdale’in kliplerinde görünmeye başladı ki o en meşhur video klibi bugün hemen her rocksever illa ki defalarca kez izlemiştir:

Hatta David Baba ile dünya evine bile girdi ve 1989-1991 yılları arasında evli de kaldı çiftimiz. Ancak geçtiğimiz yıllarda Tawny David Baba için ağza alınmayacak küfürlerle dolu bir video yayınlamış, onun narsist bir idiot olduğunu iddia etmişti, ama artık bunun pek bir önemi yok.

Tawny, Hard Rock şarkıcılarına manitacılık müessesesinin önemini belletmişti.

59 yaşında evinde ölü bulundu.

Huzur, onunla olsun…

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın