İlk Türkçe Evil Dead Rehberi Yayınlandı

Tüm zamanların en sevilen korku komedi serilerinden Evil Dead’in fanzini aynı zamanda DeliKasap Dergimizin de yaratıcı yazarlarından biri olan Mahmut Saral tarafından hazırlandı. Evil Dead’i bilmeyen yoktur herhalde ama biraz mevzuyu açalım:

70’li yılların sonuna doğru Evil Dead’in ilk filmi üzerinde çalışılırken hiç kimse bu markanın “efsane” statüsüne erişeceğini ve kârlı bir seri halini
alacağını düşünmemişti. Evet, ne Sam Raimi ne de Bruce Campbell. Ama olmuştu işte! Yakın zamanda Rise isimli en güncel üyesiyle sinema severlerin karşısına çıkan seri, şimdi de bir Türkçe rehber aracılığıyla boy göstererek koleksiyonerlere underground bir tat da sunmuş oluyor.
Evil Dead Evilzine, Mahmut Saral tarafından hazırlanan, baştan sona seri hakkında pek çok önemli bilgilerin yer aldığı bir Türkçe kaynak.

Dergide, Bruce Campbell, Sam Raimi ve Stephen King gibi önemli isimlerin geçmişte paylaştığı pek çok bilgi yer alıyor. Bunların haricinde, sırf bu dergiye özel hazırlanan makale ve röportajlar da var.

Birkaç örnek vermek gerekirse…
– Derginin önsözü, Evil Dead II ve Army of Darkness’ta, özel efekt ve makyaj tasarımları tarafında çalışan Howard Berger’dan geldi.
– İlk iki filmde çalışan ve Necronomicon Kitabı ile Kandarian Hançeri’ni tasarlayan Tom Sullivan’ın özel röportajı burada.
– Evil Dead II’deki pek çok yaratık makyajını hazırlayan ve Henrietta gibi çok popüler bir yaratığı tasarlayan Mark Shostrom’un röportajı burada.

Bunlara ek olarak pek çok dikkat çekici detay, anı yazıları, Evil Dead temalı çizimler ve dahası sizi bekliyor!
Evil Dead Dergisi, kargo dahil 200 TL fiyat etiketine sahip ve sadece 111 adet basıldı. A4 boyutta, Amerikan cilt ve 101 sayfa. Derginin kapak ve sayfa arkaplan görselleri, Necronomicon’u andırması için kahve ve güneş lekeleri kullanılarak hazırlandı.

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın