Kırk Dört Yıldır İşleyen Karizmatik Punk Makinası: Social Distortion

Öyle bir grup düşünün ki var olduğu 1978 yılından bu yana başlarında türlü musibetler, eroin komaları, rehabilitasyon terapileri ve bilimum belalar hiç eksik olmasın ama onlar hiç bir moda eğilimine kapılmadan, tribüne oynamadan kendi bildikleri yolda rock’n’roll’un en punk halini dibine kadar yaşasın: Efsane oluşum Social Distortion bu sene HellFest’in WarZone sahnesini şenlendirecek!

Bakmayın siz moda eğilimlerine yüz vermezler dediğimize; zira Social Distortion’un ta kendisi trend belirleyici, yön vericidir. Hani bugün “efsane punk grupları” diye bilinen Blink-182, Green Day falan var ya. İşte bu grup hepsinin “ağa babası”, ağabeyleridir. Michael James Ness ise grubun daimi katalizörü, özü ve de tözüdür.

Grubun orijinal kurucu üyelerinden Dennis Danell’in beklenmedik ölümü sonrası yaşadığı şoka rağmen grubunu ve kendisini yeniden toparlayan Mike Ness, bugün “Dark-Rock’n’Roll”un en kült figürlerinden biri olarak görülüyor. Tıpkı Glenn Danzig ya da Henry Rollins gibi o Punk kavramının kanlı canlı ve “en sağlıklı” hali gibidir, Yüce Odin sıhhat versin!

“Bazen yolda biriyle karşılaşıyorum, ‘hey, seni lisede dinlerdim ben’ falan diyorlar. ‘Allah Allah, niye dinlemeyi bıraktın ki, şimdi ne dinliyorsun sanki!’ diyorum ben de onlara…”

Tepeden tırnağa Punky-Rock’n’Rolla bir abimiz olan Mike Ness’i saygı ve sevgi ile selamlıyor, kendisini HellFest’te canlı izleyecek olmanın heyecanını sizlerle paylaşıyoruz!

Paylaş

Similar Posts

Bir yanıt yazın